Наука філософія — одна з найдавніших, вона розкриває природу людини, її взаємодію з навколишнім світом, стосунки в суспільстві. Даний предмет є обов’язковою складовою програм вищих учбових закладів, оскільки систематизує знання людства про соціум і природу. В філософській літературі сконцентрована мудрість кращих мислителів цивілізації, такі книги обов’язково мають бути в бібліотеці кожної інтелігентної людини.
Чому читати книги з філософії непросто
Проте часто так трапляється, що в студентські роки основи філософії сприймаються важко через перенасичення спеціальними термінами та абстрактними поняттями. Однак, отримавши більше життєвого досвіду, варто знову звернутися до цієї науки, щоб поглибити свої знання про світ та відкрити нові горизонти.
Крім того, щоб розуміти книги про філософію, потрібна деяка світоглядна та наукова база. Ми можемо сприймати нову інформацію, якщо достатньо «просунулися» в цій галузі. Тому головне тут — правильно підібрати літературу та знати кілька секретів, щоб заглибитися в наукове чтиво.
Як правильно читати праці філософів
Щоб із задоволенням і користю читати філософські праці, потрібно знати класифікацію напрямів розвитку «науки мудрості». По світоглядних принципах та територіальній приналежності вчені розділяють філософське вчення на Західне і Східне:
- Західна гілка включає в себе праці мислителів Древньої Греції та поступовий розвиток науки в країнах, які розвивалися під впливом давньогрецької культури. Це Європа, обидві Америки, Австралія.
- Східна частина охоплює ідеї мусульманських країн (Близький Схід), Китаю, Тайваню, Кореї, Монголії та японської філософії.
Далі слід визначитися із власним запитом: «Що я хочу дізнатись?» Можливо вас цікавлять погляди якогось конкретного мислителя, наприклад, Платона чи Григорія Сковороди? Якщо ж цікавить еволюція філософських поглядів, то слід звернутися до праць з історії науки мудрості: філософія 19 століття чи 20-го, антична чи середньовічна.
Не переживайте через терміни: придбайте відповідний словник та втішайтеся тим, що збагачуєте власне мовлення, вивчаючи нові слова.
Філософія: книги
Пропонуємо підбірку актуальних видань з філософії:
- «Що таке час?» норвезького вченого Трюльса Вюллера розглядає давнє філософське питання з усіх можливих ракурсів: фізичного, соціального, історичного. Автор висловлює свої погляди з точки зору релігії, антропології, літератури та інших суміжних наук, ілюструючи все прикладами з життя.
- «Мистецтво війни» Сунь-дзи — відомий трактат з китайської філософії написаний генералом епохи Чунцю в неквапливій та розважливій східній манері. Це не стільки розповіді про баталії та воєнні подвиги, як про вміння домовлятися, вести переговори, стратегії і тактики. Ці знання допоможуть виграти власні локальні війни та отримати перевагу в сходженні по суспільній драбині.
- «Монах, який продав свій Феррарі» Робіна Шарми розповідає приголомшливу історію Дж. Ментла — юриста-мільйонера, який переживав кризу існування. Вийти із депресивного сприйняття світу йому допомогли тибетські практики. Пройшовши через переоцінку власних і загальнолюдських принципів, Джуліан повністю змінив своє життя, став цілісною і гармонійною особистістю.
- «Щоденники» Альбера Камю написані у дусі екзистенціальної філософії, яка зародилася наприкінці ХХ століття як відповідь на суспільну та ціннісну кризи. Лауреат Нобелівської премії розмірковує над різними питаннями, в тому числі і над абсурдністю існування: чи змиритися з цим, чи варто щось робити?
Заходьте в онлайн-магазин «Дім книги»: https://dk-books.com/catalog/3615/ — саме тут ви знайдете великий вибір праць з філософії, які розширять межі сприйняття, зроблять картину світу глибшою і різнобарвною.