Переваги та недоліки сну в дорозі

Блог1000

Будь-яка подорож, незалежно від її призначення та мети – це завжди цікаві враження та нові емоції. Але у більшості людей поїздки асоціюються не лише з розвагами, а й з деякими незручностями. Зміна часових поясів, нові побутові умови, порушення режиму харчування – ці та багато інших факторів призводять до стресу та емоційного перевантаження. Але найбільше подорожі впливають на наш сон.

Переваги та недоліки сну в дорозі

Переваги сну в дорозі

Зазвичай під час автобусних та залізничних подорожей люди розслабляються та відпочивають. Під час спостереження за зміною краєвидів за вікном багато хто навіть не помічає, як поринає у солодкий сон під монотонний звук двигуна. Солодка дрімота в дорозі допомагає на деякий час забути про роботу, відсторонитися від проблем та трохи відпочити.

Щоб сон в дорозі був максимально комфортним та приніс лише користь, необхідно вчасно потурбуватися про безпеку. Особливо, якщо ви подорожуєте з дітьми. Коли вирушаєте в дорогу на авто, потрібно встановити дитяче автокрісло – обов’язковий атрибут будь-якої подорожі з малюком. Згідно з нормами українського законодавства, перевозити в автомобілі дітей від народження до 12 років можна лише в спеціальному сидінні.

Для забезпечення надійного захисту дитини в дорозі важливо дотримуватись основних правил експлуатації:

  • автомобільні сидіння для дітей до 3 років встановлюються проти руху транспорту таким чином, щоб маленький пасажир їхав спиною вперед;
  • автокрісла для дітей від 3–х років встановлюють за рухом транспортного засобу;
  • встановлюйте автокрісло в центральній частині заднього сидіння – це місце найбільш безпечне для дитини;
  • зафіксуйте дитину пасками безпеки – важливо, щоб вони не торкалися шиї та обличчя малюка, а всі адаптери були у робочому стані.

Спеціально розроблена форма дитячого автомобільного крісла часто викликає подив та занепокоєння в батьків. Їм здається, що положення, в якому знаходиться малюк під час подорожі в автокріслі, незручне та шкідливе. А деякі турботливі матусі навіть намагаються підстелити дитині щось під спинку. Насправді ж причин для занепокоєння немає – виробники сучасних автокрісел потурбувалися про те, щоб поза, в якій знаходиться малеча в автомобільному сидінні, була фізіологічною та комфортною.

Чим шкідливий сон в дорозі

На відміну від залізничного транспорту, відпочивати в якому досить зручно, сон в автобусі чи автомобілі викликає дещо суперечливі думки. Відпочинок в сидячому положенні під час подорожі має такі недоліки:

  • погіршення загального самопочуття, викликане недостатнім надходження кисню;
  • тривале перебування в незручному положенні негативно впливає на емоційний стан;
  • сон в положенні сидя супроводжується значним навантаженням на спину та погіршенням циркуляції крові.

Щоб отримати від подорожі максимальне задоволення, а сон в дорозі був повноцінним і спокійним, потурбуйтеся завчасно про організацію безпечного та комфортного спального місця.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)