Що робити, якщо дитина просить на Новий рік та Різдво надто дорогий подарунок

Блог1380

Що робити, якщо дитина просить на Новий рік та Різдво надто дорогий подарунок

Тут справа не лише про якусь конкретну іграшку на найближче свято, а про бюджет сім'ї та рамках дозволеного в майбутньому. Якщо раптом ви маєте не дуже великий бюджет або ж принципово вирішили на витрачати багато на новорічні свята, то ви цілком можете знайти цікавий подарунок у магазині Фокстрот у Львові і придбати його з непоганою святковою знижкою. Так ви точно не переплатите, а дітвора залишиться задоволеною. Надалі ж розберемо кілька корисних порад, що робити, якщо дитина просить на Новий рік та Різдвяні свята надто дорогий подарунок.

Чому не варто купувати іграшку, якщо вона вам не по кишені

Якщо зайняти гроші і витратити все на дорогу іграшку, дитина так і не зрозуміє, що вам вона не по кишені, а наступного разу попросить щось аналогічне. Причому в ситуації з дошкільнятами це відбувається несвідомо – вони ще не знають ціну грошам, але в наших силах прищепити це розуміння.

Якщо піддаватися будь-якому імпульсивному бажанню дитини, це виробить у нього такий патерн поведінки, що у дорослому житті покупки відбуватимуться необдумано, братимуться кредити на непотрібні речі тощо.

Тут дуже важливо змалку пояснювати дитині, що таке ціна речі, які з покупок коштують своїх грошей, а на які – вартість невиправдано завищена. При цьому заганяти у жорсткі рамки та обламувати усі мрії також не варто. У малюка повинна залишитися віра в те, що якщо працювати, він отримає винагороду, якщо про щось мріяти, то бажання збудеться. Головне – відокремити те, чого він хоче по-справжньому, від швидкоплинного інтересу, який зникне через кілька днів (а можливо й годин).

Чого не варто робити

  1. Якщо дитина ще занадто мала для того, щоб вести з вами діалог і йти на компроміси, не варто наводити її в магазин з великим асортиментом іграшок і давати вибрати все, що вона хоче. Звичайно, у неї будуть розбігатися очі, вона хотітиме все поспіль, а ви потім відведете її звідти з плачем та істериками.
  2. Не варто одразу тікати купувати те, що просила дитина. Поставте їй ліміт часу для ухвалення рішення. Грубо кажучи, 1 грудня скажіть: «Настав час подумати, що ти хочеш на Новий рік» і дати їй 2-3 тижні на роздуми. Повірте, вона може ще 10 разів змінити своє рішення. А от якщо вона не передумає, значить це її справжнє бажання. Озвучте їй день, коли ви купуєте іграшку, і після цього їй змінити рішення вже не можна.
  3. Не можна різко і грубо відмовляти, говорячи, що у вас немає грошей. Діти не вміють читати між рядками, вони не зрозуміють, що вся ваша зарплата йде на важливіші потреби. При цьому старша дитина може ще й ляпнути в дитячому садку щось у дусі «у мене батьки жебраки». Потрібно пояснити, наприклад: «Сонечко, на таку дорогу іграшку у мене зараз грошей немає, адже нам із татом треба купити зимову куртку (тут можна підставити будь-що за ситуацією), а це для нас дуже важливо. Давай подумаємо, який аналог ми можемо взяти на який у мене вистачить коштів».
  4. Не можна давати відмови на будь-які прохання. Це призведе до того, що дитина просто перестане просити. Вам спочатку здасться, що це дуже добре, але в майбутньому така дитина буде дуже несміливою, скупою і не вимагатиме того, що їй належить по праву. Кожна відмова має бути обґрунтована і завжди має бути надія, що ви обов'язково щось купите у визначений термін. Не обманюйте очікувань дитини.

Що ще можна зробити

Звичайно, батьки завжди значно краще знають свою дитину, ніж будь-хто інший, і може знайти індивідуальний підхід. Ми можемо запропонувати варіанти, які випробували інші батьки, і вони спрацювали.

  • Якщо ви відчуваєте, що дитина дуже сильно хоче цю річ у подарунок і вона принесе їй радість, ви можете спробувати взяти її на виплат або попросити родичів скинутися на неї.
  • Ви можете запропонувати дитині 3-4 іграшки на вибір у межах вашого бюджету, але на його смак. Для цього можна скористатися інтернет-магазином, заздалегідь відкривши потрібні вкладки.
  • Ви навіть можете пояснити дитині, якщо відчуваєте, що дитина зрозуміє, що ціна на цю іграшку завищена через те, що вона популярна і її беруть. Також можете пояснити їй, що ця серія іграшок швидко ламається (таке справді іноді трапляється). Запропонуйте їй купити поки що дешевший аналог і протестувати. Дуже часто у дітей швидко зникає інтерес до іграшок. Можливо, дитина пограє в аналог, а потім прибере на найдальшу полицю. 
  • Діти до трьох років ще тільки починають цікавитися якимись іграшками, ще не знають багатьох брендів, і це чудовий вік для того, щоб не балувати їх надто дорогими популярними іграшками, а навчити акуратно поводитися з дешевшим аналогом. Благо, вибір ляльок у магазині просто величезний.
  • Якщо дитині вже 6-7 років, і вона просить п'яту вантажівку, схожу на ті, що в неї є, не соромтеся відмовляти. Скажіть, що вона і так має вже цілу колекцію. Тут навіть немає сенсу наголошувати на ціні, просто поясніть безглуздість цієї покупки.
  • Також із більш дорослою дитиною можна одразу встановити ліміт за сумою. "Ми беремо іграшку тільки до 1000 грн". Заодно для неї це буде практичний урок математики – зрозуміти, скільки коштує, і як ті самі іграшки можуть коштувати зовсім по-різному.

Із підлітками все набагато складніше. Для них покупка якихось модних гаджетів та аксесуарів – це найчастіше іміджева тема, щоб не бути об'єктом глузувань, або якесь сильне захоплення. Тут добре б мати довірчі стосунки, щоб зрозуміти, наскільки дитині ця річ важлива, а також разом розробити план, як на цей подарунок заробити. Також бажано донести до дитини, що вона повинна адекватно поводитися, щоб просити такі подарунки.

Що робити, якщо дорогий подарунок просять у Діда Мороза

По-перше, маленька дитина ще не розуміє, дорогий це подарунок чи дешевий. Щоб було менше спокус, уникайте зайвих відвідувань магазинів, де вона може побачити те, що не по кишені, і попросити у Діда Мороза. Поясніть, що Дід Мороз – не чарівник, він не подарує килим-літак , а купує чи майструє реальні іграшки. Крім того, розкажіть, що таких дітей, які чекають на подарунки, тисячі, а Дід Мороз один, тому не треба просити в нього чогось нереально дорогого чи рідкісного.

По-друге, ви можете скористатися лайфхаком. З самого початку кажіть дитині, що даруватимете їй недорогий подарунок або щось потрібне та корисне, адже іграшку йому подарує Дід Мороз. Це убереже вас від зайвих витрат. Вам хоча б не доведеться купувати дві іграшки – від себе та від Діда Мороза.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)