Що потрібно знати про дитяче ортопедичне взуття

Блог771

Що потрібно знати про дитяче ортопедичне взуття

При виборі дитячого взуття батьки все частіше замислюються про формування ходи дитини та купують ортопедичне взуття, яке потрібне для корекції чи профілактики дефектів стопи.

Коли дітям потрібне ортопедичне взуття

Батькам без медичної освіти важко візуально визначити порушення розвитку стоп дитини. Саме тому приблизно в однорічному віці малюка потрібно навести на плановий огляд у ортопеда. Фахівець перевірить опорно-руховий апарат дитини та скаже, чи немає у нього проблем із постановкою стоп.

Якщо лікар виявить порушення у розвитку стоп чи гомілкостопа, він порекомендує купити лікувальне ортопедичне взуття, пройти курс лікувальної фізкультури та фізіотерапії.

Важливо: лікувальне взуття можна купувати лише після консультації з дитячим лікарем-ортопедом. Справа в тому, що його потрібно підбирати з урахуванням поставленого діагнозу. При варусній або вальгусній постановці стоп, плоскостопості, для корекції Х-подібних ніг та реабілітації після поліомієліту може знадобитися різне взуття, яке може визначити тільки лікар. Час та термін носіння також визначають індивідуально залежно від поставленого діагнозу. А знайомитися із асортиментом ортопедичного взуття для дітей можна на сайті Ортомедіка, де представлено безліч ортопедичних моделей для ніжок ваших малюків.

Якщо проблем із постановкою стоп немає, ортопедичне взуття носити необов'язково – краще займатися фізичним розвитком дитини: робити вправи, зарядки, масажі. У деяких випадках лікар може порекомендувати таке взуття для профілактики патологічних установок стоп.

Навіть з метою профілактики ортопедичне взуття краще купувати після огляду лікаря

Чим лікувальне взуття відрізняється від звичайного

Лікувальне взуття від звичайного відрізняється конструкцією. Наприклад, у ньому ширший ніс, щоб не стискалися пальці під час руху. Також для нього характерний жорсткий формований задник і високі берці – вони утримують гомілковостопний суглоб у правильному положенні.

Ще одна особливість ортопедичного взуття – «каблук Томаса», продовжений по внутрішній та зовнішній стороні. Подібний підбор потрібен, щоб стопа при ходьбі не завалювалася всередину і назовні.

В лікувальному взутті зазвичай немає супінатора, оскільки часто його використовують у комбінації з підібраними по діагнозу ортопедичними устілками. Саме вони підтримують склепіння стопи і розподіляють навантаження по всій підошві під час ходьби. Це мінімізує навантаження на суглоби.

При виборі лікувального взуття завжди керуються рекомендаціями лікаря.

Чим профілактичне взуття відрізняється від лікувального

Часто ортопедичним називають взуття для профілактики захворювань стоп. Таке взуття батьки нерідко купують самостійно, його також іноді рекомендують ортопеди. Конструкція профілактичного взуття відрізняється від лікувального, хоча елементи схожі.

У профілактичному взутті теж широкий ніс і твердий задник, але нижчий берець, а «каблук Томаса» продовжений лише з внутрішньої сторони, тому виключає завалювання стопи виключно всередину.

Деякі фахівці вважають, що носіння профілактичного взуття сприяє правильному розвитку зв'язкового апарату та гарній ході з дитинства. Варто носити таке взуття чи ні – серед фахівців є різні думки, тому перед покупкою краще все ж таки проконсультуватися з дитячим лікарем-ортопедом.

Як правильно знімати мірки

Як і при покупці звичайного взуття, важливо правильно визначити розмір. Ми рекомендуємо заздалегідь виміряти довжину стопи дитини. Для цього поставте її на аркуш паперу і обведіть олівцем стопу по частинах, що виступають. Вимірювання потрібно проводити при навантаженій стопі, тобто дитина повинна стояти повністю на нозі.

Як правильно вимірювати стопу дтини

До отриманого числа треба додати 5-8 мм, якщо вибираєте літнє взуття, і близько 1 см, якщо зимове. Цей запас необхідний, щоб під час руху пальці не здавлювалися і не впиралися у носок взуття.

На які деталі звертати увагу при виборі

Будь-яке ортопедичне взуття має бути виготовлене з безпечних матеріалів, оскільки дитині в ній доведеться проводити досить багато часу протягом дня. Для приміщень можна вибирати сандалі з м'якої штучної або натуральної шкіри, для вулиці – кросівки або черевики з тих самих матеріалів. Тканинне взуття теж непоганий варіант, особливо для літа.

Рекомендую вибирати ортопедичне взуття на липучках – так дитина зможе самостійно знімати та одягати взуття. Сандалії на трьох липучках дозволяють краще регулювати фіксацію по нозі. Шнурки – найменш зручний варіант: з ними дитині буде важко управлятися.

Якщо дитина маленька і погано координована, часто спотикається і падає, краще купувати взуття із закритим носом, щоб не травмувати пальці ніг.

Ще перед покупкою необхідно обов'язково приміряти взуття. Попросіть дитину пройтись у новій парі та уточніть, чи не натирає взуття стопи, чи зручно в ній рухатися.

Коротко про ортопедичне взуття для дітей

  1. Купувати ортопедичне взуття можна лише після консультації ортопеда. Перший плановий огляд цього фахівця зазвичай призначають однорічним дітям.
  2. Ортопедичне взуття ділять на лікувальне та профілактичне. Лікувальну може призначити лише лікар, профілактичну можна підібрати самостійно, але тільки в тому випадку, якщо дитина не має дефектів стоп.
  3. Купуючи лікувальне взуття важливо перевірити сертифікат відповідності моделі медичним вимогам.
  4. Розмірні сітки ортопедичного взуття від різних виробників різняться. Щоб визначити потрібний, важливо орієнтуватися на довжину стопи.
  5. При виборі важливо звертати увагу на деталі: взуття на липучках зручніше, ніж на шнурках, а для активних дітей, які нерідко падають, краще вибирати взуття із закритим носом.

Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)