Солодощі без рафінованого цукру – все добре в міру

Блог853

Цукерки, тортики, тістечка – ці кондитерські вироби полюбляють як дітлахи, так і дорослі. Від смачної їжі стає добре, а неприємності «як рукою знімає». До певного часу людина не помічає, скільки з’їдає солодощів. Зупиняється лише тоді, коли з’являються проблеми зі здоров’ям чи зайва вага. І все-таки, чому так багато людей люблять солодощі? Цій залежності є наукове пояснення.

Солодощі без рафінованого цукру – все добре в міру

Чому виникає любов до солодкого

Кожен, мабуть, знає про те, що любов (кохання), з точки зору науковців – це біохімічний процес, в результаті якого в організмі у закоханих людей виробляються гормони, які впливають на мозок. Щось подібне відбувається і з любов’ю до солодкого. Головний винуватець так званої «закоханості» − рафінований цукор. Рафінованим він називається тому, що, «витягнутий» із буряка, цукрової тростини, він темний. Щоб отримати білосніжний цукор, його обробляють.

Цукор – це глюкоза, чиста енергія, яка за лічені хвилини потрапляє в організм і збадьорює його, живить нейрони мозку. Цей продукт унікальний тим, що дуже швидко дає організму те, чого він хоче. А для людського мозку – це «наркотик власного виробництва». Затрат ніяких, а «щастя без меж». Це щастя зникає тоді, коли порушується гормональний фон, виникає цукровий діабет. Часте і надмірне споживання цукру може викликати підвищення тиску, серцево-судинні, кишкові захворювання, а про карієс у дітей наголошують усі дитячі стоматологи. Тому дітям в день дозволяється споживати – 4 ложки цукру, а добова норма для дорослих становить – 30-40 грамів.

Але заспокоїмо ласунів: бувають різні і часом дуже корисні солодощі. В якості солодкого цукру може використовуватися рослина під назвою «стевія», також «агава». Ці природні замінники цукру також стимулюють виробництво гормонів щастя, але підвищують рівень глюкози у крові дуже повільно. Екстракт стевії у розумному поєднанні, до прикладу із вишнею, яблуком і чорним шоколадом із добавлянням масла-какао і ванілі – неймовірна смакота. До речі, органічні цукерки такого складу можна придбати в Києві у магазині веганських продуктів( інформація ось тут panivegan.com).

Важливо знати, що органічні солодощі, в першу чергу орієнтовані на людей, чий організм не в змозі самостійно розщеплювати вуглеводи та витягувати з них глюкозу, тобто, - діабетикам. Але така харчова продукція подобається й багатьом здоровим людям.

Солодощі без рафінованого цукру – все добре в міру - 2

Все добре в міру

Зазвичай, якщо людина вміє стримувати свої надвеликі бажання і притримується мудрого народного вислову «Все у житті повинно бути в міру», то рафінований цукор для неї − не проблема. Можна прожити довге життя без вище зазначених захворювань, дотримуючись таких рекомендацій:

  • не варто на сніданок пити солодку каву чи з’їдати смачну солодку булку. Всупереч очікуваному припливу енергії, з’явиться відчуття млявості, адже цукор сприяє вимиванню із організму вітамінів групи В;
  • принесуть більше користі організму курага, родзинки, пастила, чорнослив;
  • не слід забувати, що дотримуючись добової норми споживання цукру, певна частка цукру міститься і в інших продуктах, а саме: хлібі вищого гатунку, консервованих фруктах, овочах, у кетчупі. Навіть улюблена всіма жінками вівсянка швидкого приготування теж його містить;
  • солодке на ніч обов’язково відкладеться на стегнах і животі;
  • якщо хочеться з’їсти більше цукру, то краще віддати перевагу коричневому нерафінованому продукту.

Пам’ятайте! Альтернативними джерелами «гормонів щастя» може бути звичайна сердечна прив’язаність до рідних людей, домашніх тварин, спорт, фізичні навантаження, заняття творчістю, або ж просто прогулянки на свіжому повітрі.

Солодкого життя без хвороб!


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)