Перша допомога при обмороженні у дитини - що можна і не можна робити

Блог722

Перша допомога при обмороженні у дитини - що можна і не можна робити

Обмороження – це пошкодження тканин внаслідок впливу низьких температур (нижче за -10°C). Але у дітей воно може статися навіть за нульової температури, якщо на вулиці дує різкий вітер і підвищена вологість повітря. Також ризик обмороження високий, коли погода різко змінюється при раптовому зниженні температури повітря.

Страждають від обмороження насамперед відкриті частини тіла: обличчя, ніс і щоки, вуха, кисті рук. А також промерзають навіть стопи, не дивлячись, що вони знаходяться у взутті . Причини, чому настає обмороження, зрозумілі. Дитина замерзає, якщо одягнена не за погодою, у неї  недостатньо теплий одяг для прогулянки під час морозу, тісне взуття. Також сприяє обмороженню тривала нерухомість, місцеве захворювання кінцівок, загальне нездужання (гострі інфекційні, судинні захворювання, виснаження, втома, голод, недоліки фізичного розвитку, травми тощо)

Як зрозуміти, що дитина отримала обмороження

Перші ознаки обмороження:

  • блідість шкіри;
  • шкіра стала холоднішою;
  • знижується її чутливість.

У дітей обмороження розвивається значно швидше, ніж у дорослих, це з особливістю будови шкірних покривів та його кровопостачанням. Почервоніння відкритих ділянок під час прогулянки – природна реакція судин шкіри на вплив холоду. Насторожити батьків повинна раптово виникла блідість шкіри – ознака обмороження, а також скарги на поколювання, почуття печіння, зниження чутливості.

Обмороження тканин небезпечне тим, що в перші години неможливо визначити глибину та площу справжнього пошкодження.

  • При 1-му ступені: легка болючість шкірних покривів, а після зігрівання – інтенсивне почервоніння та незначна набряклість. Через 5-7 днів шкірні прояви повністю зникають.
  • При 2-му ступені протягом 24-48 годин з'являються бульбашки, сильний біль, печіння. Стан шкіри повністю відновлюється через 7-14 днів без утворення рубців.
  • При 3-му ступені обмороження відбувається втрата чутливості шкіри, утворення масивних хворобливих бульбашок, заповнених кров'яним вмістом. Згодом відбувається рубцювання шкіри.
  • 4-й ступінь – тотальний некроз шкіри і тканин, що підлягають. Травмовані ділянки набувають синюватого кольору, різко наростає набряк. Чутливість шкіри не відновлюється.

У домашніх умовах можна лікувати тільки обмороження 1 ступеня.

Перша допомога при обмороженні

  1. Якнайшвидше доставити постраждалого в тепле місце.
  2. Терміново викликати швидку допомогу (оскільки у перші години неможливо оцінити ступінь ушкодження тканин).
  3. Не можна різко зігрівати пошкоджену ділянку шкіри! Допускається легке обережне розтирання руками або м'якою вовняною тканиною.
  4. Накласти ватно-марлеву пов'язку, що зігріває, в кілька шарів (можна використовувати вовняний шарф, хустку). Укутати дитину, дати теплий чай чи воду.
  5. Зафіксувати обморожену кінцівку.

Що не можна робити під час обмороження

  1. Розтирати обморожені ділянки тіла снігом, твердою тканиною, спиртом, олією, жиром.
  2. Різко нагрівати ділянку відмороження (гаряча вода, грілка, обігрівачі)
  3. Самостійно розкривати бульбашки.

Повторимо, в домашніх умовах можна лікувати тільки обмороження першого ступеня.

Народні засоби для лікування обмороження краще не використовувати (оскільки неможливо в перші години визначити ступінь пошкодження – використання олій, жирів може посилити подальший перебіг процесу).


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)