Казка про дурня Терешка (українська народна казка)

***
Переглянуто: 1175Відгуки: 0
КазкиУкраїнські народні казки

Казка про дурня Терешка (українська народна казка) От був собі дід та баба. Було у них три сини: два розумних, а третій дурень. А коло них жив один пан, у нього була дочка, та така гарна, що як кинеш оком на неї, то аж на душі стане весело. Той пан узяв і збудував скляну гору – таку височенну, що як глянеш на вершечок,– голову так задереш, аж шапка спаде. І посадив там дочку геть на самий верх, і сказав так:

– Хто скочить до неї конем, тому вона буде жінкою.

Занедужав старий дід і каже:

– Сини мої! Як я умру, то щоб ви кожної ночі читали наді мною книжку,– один одну ніч, другий другу, а третій третю, поки й кінчаться дев’ятини.

Сказав і помер. Пішов старший син Кіндрат на могилу, прочитав слів трос та й пішов у хату. Настала друга ніч, пішов другий, постояв трохи й пішов у ясла, та там і проспав до самого світа. Настає й третя ніч. Береться дурний Терешко за книжку, іде на могилу, став й читає та б'є поклони аж до землі. От ледве стало на світ благословлятись, ще й півні не співали, виходить старий дідусь із ями і каже:

– На тобі три палички: цю дай старшому братові, цю середульшому, а цю собі візьми.

Він приходить додому й хвалиться своїм братам, а ті давай сміятись з нього та вигадувать. Кажуть:

– Пішов понаходив десь на дворі паличок та й хоче нас одурити.

Старший брат Кіндрат узяв – як жбурне об землю свою паличку. Коли де не взявся кінь, такий вороний, як галка; Кіндрат мерщій на того коня та й побіг до гори, де сиділа панночка, спинив коня й каже:

– Отепер доскочу, моя буде!

Розігнався, скочив, та тільки до половини сягнув; з тим і вернувся додому. Середній брат і питає:

– А що, доскочив?

– Ні!

– Е, це, мабуть, вона мені судилася! – каже.

Кинув паличку, коли біжить кінь гнідий, аж вилискує. От він мерщій на нього, та й поїхав до тієї гори. Скочив, трохи до панночки не сягнув... Приїхав додому, а брат питається:

– Ну що, доскочив?

– Та ні! Мабуть, в усьому світі нема такого коня, щоб до панночки доскочив.

Дурний сидить, тільки слухав й сміється з них, а далі устав з печі та як кинув паличку – де не взявся кінь, такий, наче золотий, що й глянути не можна,– аж очі засвічує. Терешко мерщій на того коня та як скочить – враз доскочив.

На другий день музика грає у пана, танцюють дівки й парубки, а люди проходять мимо й питають:

– Де це музики так грають?

– Е, це у пана, мусив дочку оддати за Терешка дурного, це сьогодні весілля!

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)