Казки були невід'ємною частиною нашого дитинства, формуючи нашу уяву та навчаючи нас цінним життєвим урокам. Часто це перші історії, які ми чуємо, і вони залишаються з нами протягом усього життя. Однак не всі казки вважаються придатними для всіх аудиторій. Деякі з них заборонені в певних країнах з різних причин. Якщо ви шукаєте, де купити казки для дітей, варто звернути увагу, що деякі з них не скрізь можуть бути доступні через ці заборони .
1. Червона Шапочка – заборонена в Каліфорнії
Однією з найдивовижніших заборон, мабуть, є заборона «Червоної Шапочки». Ця класична казка була заборонена в двох шкільних округах Каліфорнії в 1990 році. Причиною заборони було не застереження казки щодо розмов з незнайомцями, а той факт, що Червона Шапочка несла у своєму кошику пляшку вина, що було розцінено як заохочення до вживання алкоголю.
2. Гензель і Гретель – заборонена в деяких школах США
Казка братів Грімм «Гензель і Гретель» також зіткнулася із забороною в деяких американських школах. Історію, в якій йдеться про покинуту дитину, канібалізм і насильство, визнали надто страшною і неприйнятною для дітей молодшого віку.
3. Білосніжка і семеро гномів – заборонена у Великій Британії
Національна спілка вчителів Великої Британії закликала заборонити «Білосніжку та сімох гномів» у 2008 році. Причиною було те, що ця історія могла потенційно посилити негативні стереотипи про низькорослих людей.
4. Попелюшка – заборонена у В'єтнамі
У В'єтнамі «Попелюшку» заборонили, оскільки вважалося, що вона містить феодальні ідеї, які не відповідають соціалістичній ідеології країни. Наголос на чарівному перетворенні та порятунку принца вважався таким, що пропагує застарілі цінності.
5. Зелені яйця і шинка – заборонені в Китаї
Не будучи традиційною казкою, «Зелені яйця та шинка» доктора Сьюза були заборонені в Китаї з 1965 по 1991 рік. Китайський уряд вважав, що книга зображує ранній марксизм у негативному світлі. Історія розповідає про неназваного персонажа, який не любить зелені яйця і шинку, та його супротивника Сем-Ай-Ама, який хоче, щоб він їх з'їв. Книга була заборонена в Китаї з 1965 по 1991 рік через зображення раннього марксизму. Вважалося, що зображення впертої відмови героя куштувати зелені яйця та шинку було критикою впертості загалом, що було пов'язано з тогочасною політикою.
Казки, з їхніми чарівними світами та моральними уроками, протягом століть були невід'ємною частиною дитинства. Однак культурні, політичні та соціальні відмінності призвели до того, що деякі з цих казок були заборонені в деяких країнах. Це захоплюючий аспект світу казок, який показує, як різні суспільства сприймають та інтерпретують ці історії.
Досліджуючи світ казок, пам'ятайте, що ці історії, незалежно від того, заборонені вони чи ні, формували покоління і продовжують це робити. Якщо вам цікаво дізнатися більше про ці казки, завітайте в інтернет-магазин книг MOREBOOKS, де ви знайдете широкий вибір казок з усього світу.