Об'єм має значення: скільки води потрібно дитині – до 3 місяців, у 1, 2, 3 і 4 роки

Блог2444

Об'єм має значення: скільки води потрібно дитині – до 3 місяців, у 1, 2, 3 і 4 роки

Грудне молоко на 80% складається з води, тому немає необхідності немовля спеціально допаювати. А ось коли в меню малюка з'явиться більш щільна їжа, потреба в рідині збільшиться.

Однак за штучного вигодовування (особливо за схильності малюка до закрепів) поїти малюка необхідно. Також для профілактики зневоднення рекомендується пропонувати воду в літній період, коли спекотно, незалежно від віку дитини.

Організм людини не може обходитися без води. Саме вона входить до складу крові, лімфи, шлункового та кишкового соку, доставляє клітинам і тканинам речовини, потрібні для роботи, і виводить через шлунково-кишковий тракт, нирки та потові залози продукти обміну.

Точність не завадить

Як і в усьому, у випадку з водою потрібно знати міру: її нестача спричиняє зневоднення, а надлишок – перевантажує роботу серця і нирок, "вимиває" з організму мінеральні солі та вітаміни. Скільки ж рідини потрібно дитині на добу?

Відразу після народження і до 3 місяців потреба у воді потроху збільшується (з 30-50 мл на кілограм ваги на добу до 140-160 мл), а потім починає зменшуватися.

  • до півроку доходить майже до 130-155 мл,
  • до 9 місяців – до 125-135 мл,
  • у рік дитині потрібно 120-130 мл води,
  • у два – 115-125 мл,
  • у три – 110-120 мл,
  • у чотири – 100-110 мл.

При цьому важливо враховувати не тільки кількість випитої води, а й ту рідину, яка входить до складу грудного молока, сумішей та інших продуктів.

Не варто давати малюкові дитячі трав'яні чаї: вони призначені не для допоювання, а для вирішення конкретних проблем. Ці лікувально-профілактичні напої має прописувати лікар.

Найкраще – дітям

Яку воду варто пропонувати малюкам? У принципі для пиття і приготування дитячих страв можна використовувати свіжокип'ячену й охолоджену до кімнатної температури водопровідну воду.

Найкраще для цих цілей використовувати негазовану пляшкову воду, призначену спеціально для дітей, оскільки вона відрізняється за складом від звичайної дорослої. Її отримують із підземних джерел (джерел і артезіанських свердловин), які надійно захищені від хімічного та біологічного забруднення. Крім того, в ній міститься мало мінеральних речовин. Такою водою можна розводити як штучні суміші, так і каші, які не потребують варіння, – вона не змінить вихідного складу продуктів, що дуже важливо для найменших.

Добре вивчайте пляшкову етикетку. На ній має бути інформація про термін придатності води та умови її зберігання після відкорковування.

Якщо на вулиці влітку або взимку у квартирі спекотно, поїть дитину часто (кожні півгодини), але потроху. Робіть це після прогулянки і між їжею, пропонуйте дитині несолодку і негазовану воду. Пропонуйте, але не наполягайте, особливо якщо дитина молодша за 3 місяці і перебуває на грудному вигодовуванні. У спеку не давайте дітям напої прямо з холодильника і не дозволяйте їм пити занадто багато на ніч.

Відмінний варіант

Крім води, спрагу відмінно втамовують свіжі фрукти, ягоди, овочі, баштанні, що містять до 90-95 % рідини, в якій є вітаміни, і мінеральні речовини, і органічні кислоти, і цукри. Можна давати малюкові і свіжоприготовлені соки з ягід і плодів або промислові соки, а також нектари, компоти, фруктово-овочеві відвари, настій шипшини. Усі ці напої призначені спеціально для дітей. А для якого саме віку – зазначено на етикетці.

Терміново допаюємо!

Малюкові обов'язково потрібна додаткова рідина, якщо:

  • у нього занадто суха шкіра, язик, губи;
  • він рідко ходить у туалет "по-маленькому";
  • погано додає у вазі;
  • у неї піднялася температура або почастішав пульс;
  • вона підхопила інфекцію, через яку почалася лихоманка, блювота або рідкі випорожнення.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)