УЗД органів черевної порожнини: коли проводиться і як підготуватися?

Блог862

УЗД органів черевної порожнини – коли проводиться і як підготуватися

Дослідження ультразвуком стали невід'ємною частиною медицини, оскільки це безпечний метод діагностики. Дослідження може проводитись будь-яку кількість разів, оскільки негативного впливу на здоров'я не відбувається. Записатися на УЗД черевної порожнини можна як для профілактики, так і для пошуку причин скарг. Так само, як і будь-яке інше дослідження, УЗД вимагає підготовки.

Коли призначається діагностика?

УЗД може бути призначено для лікувальних чи профілактичних цілей. Якщо пацієнт скаржиться на нудоту, блювання, знижений апетит та інші симптоми, характерні для ШКТ, це буде першим дослідженням, яке потрібно пройти. Його можуть рекомендувати як додаткову інформативну базу для підтвердження отриманих результатів аналізів або для контролю проведеного лікування. В результаті лікар може отримати дані про розміри органів, виявити новоутворення та інше. У центрі https://urosvit.com/ пройти діагностику можуть як дорослі, так і діти.

Як підготуватися до дослідження?

Підготовка може відрізнятися залежно від того, який орган перевірятиметься. Якщо проводиться діагностика всіх органів черевної порожнини, потрібно дотримуватися дієти. Відвідати лікаря потрібно натщесерце, відмовившись від їжі за 8 годин до прийому. Пити воду дозволяється, але не перед дослідженням. Куріння також потрібно відкласти. За день до діагностики, ввечері не потрібно їсти м'ясо та рибу. Якщо УЗД призначено на обід, потрібно поснідати якомога раніше, і не вживати їжу до прийому.

Якщо діагностика проводитиметься дитині, то правила будуть іншими. Новонародженим дозволяється їсти за 3 години до діагностики, а у віці до 15 років, можна їсти за 4 години. Для пацієнтів з діабетом дозволяється легкий сніданок та прийом медикаментів, що потрібно уточнити у лікаря. Відразу після проведення дослідження, обмежень у прийомі їжі немає.

УЗД органів черевної порожнини – коли проводиться і як підготуватися – 2

Як проводиться дослідження?

Цей метод діагностики відомий простотою, тому всі пацієнти йдуть на нього без побоювання. Потрібно зняти одяг до поясу, і лягти на кушетку. Лікар нанесе спеціальний гель, який проводить ультразвукові хвилі і зможе отримати зображення на екрані. Процедура не триватиме багато часу, та її тривалість залежатиме від досліджуваного органу. Діагностика може проводитися необмежену кількість разів, оскільки негативного впливу на здоров'я не виявляється. Єдиний дискомфорт, з яким може зіткнутися пацієнт – це нанесення холодного гелю, який швидко нагріється.

УЗД органів черевної порожнини – процедура, яка може проводитися всім пацієнтам. Вона дозволяє лікарю отримати інформацію про стан органів, призначити лікування та поставити діагноз. Виконувати дослідження рекомендується у центрах, які працюють на сучасному обладнанні.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)