Вивчення нідерландської мови через казки: чому це ефективно

Блог1563

Вивчення нідерландської мови через казки – чому це ефективно

Нідерланди – одна з країн, де зараз проживає багато наших співвітчизників. Хтось поїхав туди вчитися, оскільки ця країна є одним з найпопулярніших напрямків серед абітурієнтів, хтось – працювати, а когось змусили переїхати сюди обставини, зумовлені повномасштабною війною в Україні. В будь-якому з цих випадків, актуальним питанням для українців, які проживають в Нідерландах, є мова.

Вона необхідна як для навчання чи працевлаштування, так і є запорукою комфорту перебування в суспільстві та порозуміння з оточуючими. Нарешті, володіння мовою країни, в якій проживаєш, навіть тимчасово, це корисна звичка, яка притаманна цивілізованим сучасним людям.

Вивчення нідерландської мови через казки – чому це ефективно – 2

Як вивчити нідерландську мову

Основними методами, які використовуються для вивчення мови в наш час є наступні:

Кожен метод по своєму дієвий, проте не кожен захоплюючий чи доступний. З цієї точки зору найбільш ефективним є вивчення через читання книг та казок.

Переваги вивчення мови через читання казок та книг

Основна – це можливість тренувати візуальну пам’ять на запам’ятовуванні правильних лексичних та граматичних конструкцій та написання слів. До того, читання книг та казок в якості метода вивчення мови має і низку інших переваг:

 • доступність. Знайти матеріали для читання можна у вільному доступі, в паперовому чи електронному форматі;
 • широкий вибір жанрів;
 • можливість вибору за рівнем складності. Для початківців більшою мірою підійдуть казки для маленьких діток з простими діалогами, а для більш просунутого рівня можна обирати романи;
 • можливість паралельно навчатися чи дізнаватися щось нове, якщо обрати не художню книгу, а спеціалізовану чи історичну літературу.

Вивчення мови через читання дасть змогу збільшити словарний запас, швидше запам’ятати та вивчити правила побудови речень, відмінювання по часам, що корисно, як для розмовної нідерландської, так і письмової.

Вивчення нідерландської мови через казки – чому це ефективно – 2

Як обирати книги для навчання

Щоб вивчення нідерландської мови було ефективним, важливо правильно підібрати, що читати. В доступності є різноманітні книги, але обирати треба за певними критеріями:

 • рівень складності. Тут треба враховувати власні знання мови;
 • жанр. Краще читати те, що цікавить, тоді процес буде більш ефективним;
 • призначення: дитяча, підліткова, доросла. Більш прості це книжки для дітей та підлітків, тут зазвичай крупніший шрифт, короткі і легкі діалоги, прості речення.

Також радимо заздалегідь ознайомитися с сюжетом та відгуками на книгу, це полегшить розуміння того, чи підійде вона вам, чи ні.

Топ найкращих казок для вивчення нідерландської

В голландському фольклорі багато казок різних рівнів складності. Особливо відомі твори Вільгельма Еліота Гріффіса, проте, є і фольклорні твори. Серед найбільш популярних серед голландців, можна відмітити наступні казки:

 • De legend van de klomp («Легенда про дерев’яний черевик»);
 • De kat en de wieg («Кіт і колиска»);
 • Sinterklaas en Zwarte Piet («Санта Клаас і Чорний Піт»);
 • De dochter van de troll («Дочка троля»);
 • Waarom de ooievaar van Holland houdt («Чому лелека любить Голландію»).

Загалом для казок Нідерландів притаманні сюжети з культурними фактами і традиціями країни, тож читаючи їх можна не лише вивчити мову, а й підняти власний рівень знань про країну, в якій живете.

Вивчення нідерландської мови через казки – чому це ефективно – 4

Ресурси для вивчення голландської мови

Знайти нідерландські казки для вивчення мови можна не лише в бібліотеці, а й в інтернеті. В мережі є безліч ресурсів для читання голландських казок чи книг, перекладених на цю мову. Серед них – fairytalez.com.

Знайти корисну інформацію і репетитора, який допоможе розібратися в незрозумілих моментах граматики можна на сайті BUKI, а на BUKI School можна підібрати курси певного рівня підготовки.

Також покращити ефект від навчання можна і за допомогою мобільних додатків. Наприклад, встановити можна Dutch Learning App, Мondly, Duolingo тощо.

Допомагають тим, хто вчить голландську і відео-уроки. На You Tube можна обрати канал Learning Phrases with Chris & Friends, де розказують про популярні фрази нідерландською, чи Penguin Audiobook. Підібрати можна й інші канали.

Загалом, варто використовувати комплексний підхід. Голландська досить непроста мова з певними нюансами, початківцю буде нелегко їх зрозуміти. Тому, аби дійсно добре вивчити мову для впевненого спілкування, крім читання казок та книг, радимо також підключати і інші методи, особливо ефективні уроки з репетитором та курси. Всі перераховані методи можна поєднувати для більш швидкого результату.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)