17 неймовірних фактів про немовлят, які Вас здивують

Блог3714

Немовлята виглядають такими безпорадними, але мало хто знає, що, тільки-но з'явившись на світ, діти дещо вміють і навіть у якомусь сенсі можуть подбати про себе. Вам це здається неймовірним? Давайте швидше дізнаємось, якими дивовижними та водночас дивними всі люди з'являються на світ.

Немовлята народжуються без колінних чашечок

Насправді колінна чашечка є, але структура тканини у неї хрящова. Ці хрящі не розвиваються до шести місяців. І саме з цієї причини більшість немовлят повзають на руках, а не рачки.

Виходить, що діти можуть повзати одразу після народження. Це не жарт!

Дослідники в Каролінському інституті Швеції виявили, що, коли дитину відразу після пологів кладуть матері на живіт, щоб вона отримала перші краплі молока, вона в змозі дістатися до маминих грудей протягом години.

17 неймовірних фактів про немовлят, які Вас здивують

Діти, народжені у травні, найважчі

Більшість людей вважають, що у січні діти народжуються з більшою вагою, ніж у інші місяці року. Пов'язують це з тим, що у новорічні свята майбутні мами сильно переїдають, але це зовсім не так.

Дослідники стверджують, що найважчі діти, навпаки, травневі — вони важать приблизно на 200 г більше, ніж інші.

До речі, відомо, що вага найважчої дитини була близько 10 кг. Хлопчик народився 1955-го року в Італії.

Новонароджені не плачуть

Немовлята лише кричать, щоб повідомити дорослих, чого вони потребують, але вони не плачуть. Сліз у дітей немає протягом трьох тижнів, оскільки слізні протоки не повністю розвинені. Волога в очах утворюється у достатній кількості лише для того, щоб підтримувати очі здоровими.

У деяких дітей перші сльози не утворюються навіть до чотирьох чи п'яти місяців. Але це трапляється досить рідко.

17 неймовірних фактів про немовлят, які Вас здивують – 2

У немовлят майже 200 кісток

При народженні у дітей кісток набагато більше, ніж в дорослих. Наприклад, череп дитини складається з декількох кісток, які зміщуються під час народження, щоб допомогти дитині пройти через родові шляхи.

Після того, як деякі кістки зростуться, їх стане близько 200.

У немовлят бувають родимки

Близько 80% немовлят народжуються з родимками. Вони можуть бути різної форми і сильно відрізнятися за кольором у різних дітей. Деякі плями видно відразу після народження, інші не виявляються до кількох днів чи тижнів після народження.

17 неймовірних фактів про немовлят, які Вас здивують – 3

У немовлят такий же слух, як у дорослих.

Вони здивовано реагують на все не тому, що звуки тихі чи гучні, а тому, що все нове. Немовляті достатньо однієї лише мови, щоб впізнати свою маму за голосом. Дивно і те, що новонароджені можуть відрізнити голос матері при народженні, і це єдиний звук, який вони можуть розпізнати.

Нюх теж розвивається досить швидко. А ось зір у новонароджених не дуже, вони короткозорі. Вони розрізняють об'єкти та людей на відстані близько 20-30 см.

Волосся у дітей випадає

При народженні волосся у малюка може бути густим і чорним, але немає жодної гарантії, що все так і залишиться. Волосся випадає в перші кілька тижнів, а потім росте протягом року. Більше того, всього за кілька місяців волосся з прямого може стати кучерявим.

У немовлят дуже багато рефлексів

Всі вони необхідні для того, щоб допомогти адаптуватися дитині після народження.

Наприклад, якщо поставити немовля п'ятами на рівну поверхню, воно почне робити кроки.

Він ще не вміє ходити, але народжується зі знанням того, як це робити.

Або ось рефлекс Моро – реакція дитини на гучний шум чи небезпеку падіння. Маля розводить ручки в сторони і розтискає кулачки, а через кілька секунд повертає у вихідне положення.

Немовлята весь час сплять

Немовлята постійно відчувають сонливість. У перші місяці вони сплять до 20 годин, але прокидаються кожні 3-4 години, щоб угамувати голод.

17 неймовірних фактів про немовлят, які Вас здивують – 4

Немовля знає мамині смаки в музиці

Згідно з дослідженнями, проведеними Університетом в Гельсінкі, діти впізнають музику, яку вони чують ще в маминому животику і через чотири місяці після народження.

Пісня, яку мама часто слухала під час вагітності, може заспокоювати малюка.

Дитина може впливати на мамин серцевий ритм

Ізраїльський університет виявив, що коли мати і новонароджений дивляться один одному в очі, їхній серцевий ритм збігається аж до секунди. Серце дитини б'ється близько 180 разів на хвилину при народженні, потім протягом кількох годин ритм зменшується до 140. У рік падає до 115 ударів на хвилину, а у зрілому віці частота серцевих скорочень становить 70-80 ударів на хвилину.

У дитини близько 10 000 смакових рецепторів

У немовлят утричі більше смакових рецепторів, ніж у дорослих. Відчувати смак плід здатний вже у третьому триместрі. Ось чому вагітним жінкам пропонують скуштувати різні види продуктів саме у цей період.

Частина смакових рецепторів зникає зі зростанням дитини.

Немовлята сміються 300 разів на день

У середньому, діти сміються 300 разів на день, тоді як дорослі — лише 60. Це нагадування про те, що діти насолоджуються життям набагато більше, ніж ми.

17 неймовірних фактів про немовлят, які Вас здивують – 5

Дитина плаче з акцентом

Дослідницька група з університету Вюрцбурга в Німеччині виявила, що діти освоюють рідну мову своєї матері в останні три місяці вагітності. Ці особливості рідної мови відбиваються навіть у криках немовляти після народження.

Таким чином, ви можете почути різницю між німецькими, французькими та англійськими немовлятами за одними лише їхніми криками.

У немовлят волосся росте ще в маминому животику

У плода вже у віці 4 місяців ростуть волоски, які поширюються на все тіло протягом місяця. Ці тонкі волоски називають лануго.

Вони випадають ще до народження дитини приблизно на 40-му тижні і потрапляють у навколоплідні води.

Дитина може ковтати та дихати одночасно

Чи звертали ви увагу, що дитина може випити вміст пляшечки без зупинки? Це тому, що діти можуть ковтати і дихати одночасно. Така особливість будови горла зберігається у дитини приблизно до семи місяців.

Немовлята віддають перевагу жіночому голосу

Можливо, ви помітили, що більшість людей використовують більшу тональність під час розмови з дитиною. Це тому, що до жіночого голосу немовлята більш сприйнятливі та охочіше реагують на співрозмовника, якщо він говорить голосом вищим за звичайний.

Колір очей змінюється

Усі діти народжуються із блакитними очима. Пігмент меланін, від якого залежить колір очей, ще не виробляється, тому більшість немовлят, незалежно від генетики, народжуються з блакитними очима.

Справжній колір очей дитини стає очевидним після шестимісячного віку, інколи навіть і до 3-4 років.

Але якщо в обох батьків очі блакитні, тоді й у дитини вони будуть такими же.

17 неймовірних фактів про немовлят, які Вас здивують – 6

Дитина схожа на обох батьків

На початку 90-х років у деяких країнах проводили дослідження, які показали, що при народженні діти більше були схожими на своїх тат. Але сучасні дослідження показують, що немовлята, як правило, однаково схожі на обох батьків.

Вага новонародженого збільшується втричі протягом першого року

У період від народження до досягнення двох років вага дитини збільшується у 4 рази! Через 6 місяців після пологів вага немовляти буде вдвічі більшою, ніж при народженні. Звичайно, з віком малюк вже не набиратиме вагу з такою швидкістю, інакше до п'яти років він би важив більше 400 кг.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)