Уникаємо розповсюджених помилок при восковій депіляції вдома

Блог389

Уникаємо розповсюджених помилок при восковій депіляції вдома

Виконуючи воскову депіляцію вдома, важливо дотримуватись кількох простих правил, таких як підстригання волосся та перевірка температури віску, щоб уникнути таких неприємностей, як інфекції та опіки.

Волосся на тілі – це природно. Однак, іноді виникає бажання його видалити з різних причин. Можливо, ви вважаєте, що ваша "щаслива стежка" виглядає занадто буйно. Або ж легка пушкова волосінь здається не такою ніжною, як хотілося б.

Звичайно, можна використовувати бритву, але якщо ви хочете насолоджуватися гладкою шкірою кілька тижнів без ефекту щетини, то воскова депіляція буде оптимальним вибором. Якщо ви віддаєте перевагу самостійно виконувати процедури, бажаючи заощадити час та гроші, ви можете обрати домашню воскову депіляцію.

Однак, важливо пам’ятати про заходи безпеки під час виконання воскової депіляції, щоб уникнути травм чи інфекцій. Ось кілька порад, як безпечно та впевнено провести процедуру в домашніх умовах.

Підготовка шкіри до воскової депіляції

Воскова депіляція видаляє волосся разом з корінням, що може створити умови для проникнення мікробів у відкриті фолікули.

Часто під час депіляції також видаляється верхній шар сухих, мертвих клітин шкіри, що робить шкіру гладенькою, але в той же час більш схильною до подразнень. Крім того, нагрітий віск може спричинити опіки.

Тому правильна підготовка шкіри та догляд за нею після процедури, нарівні з дотриманням хорошої техніки воскової депіляції, мають вирішальне значення для уникнення проблем, які можуть перешкодити досягненню бажаної гладкості шкіри.

Дотримуючись цих порад, ви зможете безпечно видалити небажане волосся та насолоджуватися результатами протягом кількох тижнів:

Уникаємо розповсюджених помилок при восковій депіляції вдома – 2

Підстригання волосся

Хоча для воскової депіляції волосся має бути принаймні чверть дюйма в довжину, занадто довге волосся може ускладнити процедуру та зробити її більш болісною.

Рекомендуємо підстригти волосся до 2 см. Використовуйте чистий особистий інструмент для грумінгу, такий як електронний тример або безпечні ножиці.

Ексфоліація

За день або два до воскової депіляції, обережно виконайте ексфоліацію за допомогою м'якого скрабу, щітки, рукавиці або луфи, щоб видалити мертві клітини шкіри, які оточують волосяні фолікули.

Ексфоліація допомагає розслабити вросле волосся і покращує результати воскової депіляції. Важливо бути обережним – занадто інтенсивне тертя може подразнити шкіру, що не є ідеальним для депіляції.

Очищення

Завжди починайте сеанс воскової депіляції зі свіжо вимитою шкірою. Вимийтеся м'яким милом, щоб видалити будь-які мікроби, пот, масло, макіяж, бруд або інші залишки.

Бруд збільшує шанси на появу інфікованих висипань, а жирна шкіра та волосся можуть перешкоджати прилипанню віску.

Сушіння

Віск також не прилипає до мокрого волосся, тому ретельно висушіть область чистим рушником.

Використовуйте трохи пудри – кукурудзяний крохмаль може бути безпечною альтернативою тальковій пудрі, якщо вас турбують потенційні зв'язки тальку з раком.

Пудра може допомогти вбрати вологу, якщо ви потієте від тепла, вологості або через нерви під час воскової депіляції. Вона також допомагає захистити шкіру під час видалення воску.

Уникаємо розповсюджених помилок при восковій депіляції вдома – 3

Найкращі практики для безболісної воскової депіляції

  • Перевірте температуру віску. Нанесення невеликої кількості воску на зовнішню сторону зап'ястя допоможе вам визначити, чи не занадто гарячий віск для процедури. Віск повинен бути гарячим, але терпимим.
  • Наносьте віск у напрямку росту волосся. Незалежно від того, використовуєте ви віск із смужками або безсмужковий віск, завжди наносьте віск на шкіру за напрямком росту волосся. Накладайте смужку в тому ж напрямку. Уникайте повторного занурення аплікатора в контейнер з віском, оскільки це може сприяти потраплянню бактерій до воску.
  • Виривайте у протилежному напрямку. Дотримуйтеся конкретних інструкцій для вашого типу віску. Деякі віски потребують часу для застигання, тоді як інші можна видалити майже відразу. Коли будете готові виривати, натягніть шкіру однією рукою, трохи потягнувши її у напрямку росту волосся. Потім іншою рукою швидко вирвіть смужку або віск у протилежному напрямку одним рішучим рухом.
  • Зменшення болю під час виривання. Щоб зменшити біль, глибоко вдихніть і видихніть, коли різко тягнете. Потім прикладіть руку до щойно воскованої шкіри, щоб заспокоїти її. Якщо ви схильні до болю під час воскової депіляції, за 30 хвилин до процедури ви можете нанести продукт з лідокаїном.

Коротше кажучи, багато що може піти не так. Але щоб мінімізувати ризики, потрібно мати набір необхідних інструментів та матеріалів для проведення воскової депіляції. Для цього пропонуємо ознайомитися з асортиментом товарів для депіляції в Інтернет-магазині Qrasa.ua.

Уникаємо розповсюджених помилок при восковій депіляції вдома – 4

Піклуйтеся про свою шкіру після воскової депіляції з турботою

1. Видалення залишків віску

Багато наборів для воскової депіляції містять спеціальні серветки для видалення залишків воску зі шкіри. Якщо у вашому наборі їх немає, то оливкова або жожоба олія допоможуть впоратися з цим завданням.

Використовуйте пінцет для видалення будь-яких залишків віску та висмикування окремих волосків, які ви могли пропустити.

2. Нанесення засобу після депіляції

Відразу після депіляції важливо використовувати продукт, який заспокоїть шкіру, але при цьому також боротиметься з бактеріями.

Один з варіантів для проби? Сироватка після гоління EiR NYC. Ця сироватка містить календулу для заспокоєння шкіри та олію чайного дерева, щоб допомогти уникнути появи гульок. Її можна регулярно застосовувати для зменшення подразнення від поту або тертя одягом.

3. Ексфоліація через 24 години

Хоча краще почекати день перед ексфоліацією, продовжена ексфоліація між сеансами воскової депіляції може допомогти запобігти вростанню волосся та зберегти шкіру гладенькою. Завжди завершуйте процедуру вашим улюбленим засобом після депіляції.

Уникаємо розповсюджених помилок при восковій депіляції вдома – 5

Як уникнути інфекцій після воскової депіляції

На шкірі кожної людини природним чином мешкають бактерії. Крім того, на поверхнях у домі також зберігаються мікроби, незалежно від того, наскільки часто ви прибираєте. Тому повністю уникнути мікробів неможливо.

Бактерії, піт та тертя на відкритих фолікулах можуть призвести до подразнення або, в деяких випадках, до інфекції.

Поява сверблячих гульок або болісних набряклих ділянок – це останнє, чого ви бажаєте після процедури видалення волосся, але це може статися під час або після сеансу воскової депіляції. Це може призвести до однієї з наступних інфекцій:

  • Фолікуліт. Це запалення або інфекція волосяних фолікулів, яке зазвичай виглядає як прищі або висип. Фолікуліт може спричинити утворення білої головки, але краще не намагатися її видавити.
  • Фурункули. Також відомі як абсцеси, фурункули утворюються, коли бактеріальна або грибкова інфекція волосяного фолікула спричиняє утворення піднятої червоної гульки, яка може лопнути.
  • Кісти від врослого волосся. Це може статися, коли волосся, яке починає рости після воскової депіляції, зростає всередину шкіри замість назовні, утворюючи гульку. Якщо вона запалюється, може утворитися кіста. Не всі кісти від врослого волосся є інфікованими, але дотримання заходів профілактики вростання волосся та їх правильне лікування може зменшити ризик інфекції.
  • Молюск контагіозум. Ця вірусна інфекція, яка може передаватися через сексуальний контакт, викликає доброякісні гульки в області лобка. Видалення лобкового волосся було пов'язане з можливим збільшенням ризику зараження, хоча новітні дослідження показують, що видалення лобкового волосся не збільшує ризик зараження статево передаваними інфекціями, такими як гонорея або хламідіоз.

Уникнення інфекцій починається з належної підготовки шкіри, про яку згадувалося вище, але ви також повинні вжити заходів безпеки, щоб воскувати себе в чистому просторі та використовувати чисте обладнання. Це може означати використання дезінфікуючого спрею або серветок спочатку, а потім стерилізацію вашого обладнання.

Не зберігайте воскоплав на стільниці ванної кімнати, де він може збирати мікроби з повітря. Якщо він забруднений, очистіть його скрабом або протріть ватною кулькою, змоченою в алкоголі.

Уникаємо розповсюджених помилок при восковій депіляції вдома – 6

Що робити, якщо ви отримали інфекцію

Якщо ваша шкіра стала запаленою або подразненою, не панікуйте. Продукт, як наприклад, концентрат від врослого волосся Fur Oil з дезінфікуючою олією чайного дерева, може допомогти впоратися з проблемою. Ви також можете використовувати антибіотичну мазь, доступну без рецепту, наприклад, бацитрацин.

Гульки, ймовірно, зникнуть самі по собі протягом кількох днів. Щоб уникнути подальшого подразнення, уникайте тісного одягу або тертя пошкодженої ділянки і приймайте душ після інтенсивного потіння.

Як уникнути опіків від воскування

Кожного разу, коли ви поводитеся з чимось гарячим, у вас є потенціал обпектися, якщо ви не будете обережні. У невеликому дослідженні 21 особи з опіками від віску, 38% з них насправді обпекли руку, а не частину тіла, яку вони планували воскувати.

Ці опіки сталися при використанні віску, розігрітого в мікрохвильовій печі. Дослідження дійшло висновку, що такий тип віску може досягати небезпечних температур і що користувачі можуть пошкодити себе, коли виймають контейнер з мікрохвильової печі.

Якщо ви використовуєте віск, призначений для розігріву в мікрохвильовій печі, автори дослідження рекомендують ставити контейнер з віском на тарілку, яка підходить для мікрохвильової печі. Використовуйте рукавичку для духовки, щоб вийняти тарілку з пристрою після нагрівання, замість того, щоб тримати контейнер з воском безпосередньо.

Пам'ятайте, що м'який віск потребує вищих температур, ніж твердий віск, і збільшує ваш ризик відчуття дискомфорту або отримання опіку.

М'який віск – це той, для видалення якого потрібні муслінові смужки. Твердий віск є гнучким при нанесенні, але він твердне, коли охолоджується, так що ви можете зняти віск безпосередньо.

Незалежно від того, який тип розігрітого віску ви використовуєте, спочатку перевірте температуру.

Уникаємо розповсюджених помилок при восковій депіляції вдома – 7

Що робити, якщо віск обпік вас

Якщо ви отримали невеликий опік на маленькій ділянці, охолодіть його холодною водою протягом 5-15 хвилин. Потім обережно спробуйте видалити віск.

Нанесіть гель алое вера та антибіотичну мазь, і прийміть знеболююче без рецепту, якщо це необхідно.

Як уникнути травм шкіри

Хоча метою воскової депіляції є видалення небажаного волосся, зазвичай віск також видаляє деякі мертві клітини на поверхні шкіри.

Це може призвести до приємного ефекту ексфоліації. Однак іноді віск може забрати тонкий шар шкіри, залишаючи сире або кровоточиве місце.

Травми шкіри менш імовірні, якщо ви використовуєте твердий віск, а не м'який. Твердий віск прилипає лише до волосся, а не до шкіри. М'який віск, який чудово підходить для видалення пухнастих волосків, прилипає як до волосся, так і до шкіри.

Незалежно від типу віску, який ви використовуєте, переконайтеся, що ваша шкіра не пошкоджена, не подразнена від надмірної ексфоліації або не надто тонка для воскування.

Ніколи не воскуйте шкіру, яка вже червона, подразнена, запалена, свербляча, з опіками від сонця, порізами, подряпинами або болюча. Ви не хочете посилювати існуючий біль.

Утримайтеся від воскування волосся на обличчі, якщо ви нещодавно проходили лазерне оновлення шкіри, мікродермабразію або будь-які інші косметичні процедури, що інтенсивно ексфоліюють шкіру. Запитайте у свого дерматолога або косметолога, коли безпечно починати воскування.

Уникаємо розповсюджених помилок при восковій депіляції вдома – 8

Деякі зовнішні засоби також можуть зробити шкіру більш схильною до травм при видаленні волосся. Утримайтеся від воскування приблизно тиждень, якщо ви використовували:

  • хімічні пілінги;
  • продукти для освітлення шкіри або відбілювання волосся;
  • альфа або бета гідроксикислоти;
  • бензоїл пероксид або саліцилову кислоту.

Зробіть перерву використання ретинолу та рецептурних ретиноїдів принаймні на 2 до 5 днів перед сеансом видалення волосся.

Деякі пероральні препарати від акне, як ізотретиноїн (Аккутан), роблять шкіру тоншою, і ви не повинні воскувати, якщо приймаєте їх. Якщо ви приймаєте рецептурні препарати від акне, проконсультуйтеся з медичним працівником, перш ніж пробувати воскування.

Антибіотики також можуть впливати на чутливість шкіри, тому краще почекати з воскуванням до тижня після завершення прийому рецептурних ліків.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)