Жорстокі мультики та телепередачі знижують успішність дітей

Блог1114

Жорстокі мультики та телепередачі знижують успішність дітей

Дослідники з Монреальського університету, Канада, довели, що перегляд жорстоких телевізійних програм у ранньому віці пов'язаний із поганою успішністю у середній школі.

Батькам завжди варто уважно стежити за тим, що дивляться їхні діти. Особливо сьогодні, коли контенту стало так багато.

Досі було неясно, як жорстокий контент впливає на дітей, як у навчальному, так і в психологічному плані. Ніхто не сперечався, що це погано, але наукових даних із цього приводу не було.

У рамках нового дослідження команда вчених вирішила оцінити, які довгострокові наслідки впливу жорсткого контенту в дошкільному віці на нормальний розвиток.

Жорстокі мультики та телепередачі знижують успішність дітей – 2

Вчені вивчили дані 2000 дітей. Коли дослідження лише почалося дітям було від 3,5 до 4,5 років. Батьки хлопчиків та дівчаток повідомили, які телепрограми дивляться їхні діти.

Потім, коли учасникам виповнилося 12 років, їхні вчителі оцінили їхні психологічні та академічні досягнення, а також їхню мотивацію та участь у класних заходах. Діти також самостійно заповнили анкети.

Було виявлено, що перегляд телепередач, у яких було насильство, у дошкільному віці пов'язаний із психосоціальними ризиками та погіршенням успішності у ранньому підлітковому віці.

У дівчаток було виявлено зв'язок із збільшенням емоційного стресу та зниженням залученості до занять та академічної мотивації до 12 років. А у хлопчиків – збільшення емоційної пригніченості, неуважність, неслухняність та соціально замкнута поведінка. Зниження залученості, академічних досягнень та мотивації також спостерігалося у хлопчиків.

Жорстокі мультики та телепередачі знижують успішність дітей – 3

Як жорстокість пов'язана з розвитком

Провідний автор дослідження доктор Лінда Пагані зазначила:

«Діти дошкільного віку схильні ототожнювати себе з персонажами на телебаченні та ставитись до всього, що вони бачать, серйозно. Вони особливо вразливі перед гумористичними зображеннями уславлених героїв та лиходіїв, які використовують насильство як виправданий засіб для вирішення проблем».

Вчені також зазначили, що багаторазова дія швидко мінливих, що викликають викид адреналіну екшн-сцен та захоплюючих спецефектів може зміцнити переконання, настанови та враження про те, що насильство в соціальних взаємодіях є «нормальним». Таке неправильне засвоєння основних соціальних навичок може ускладнити адаптацію у школі.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)