Як обрати парту в дитячу кімнату?

Блог1256

Як обрати парту в дитячу кімнату

Чи замислювалися ви, чому в старих школах були наклонні парти? Виявляється, вони розроблялися з урахуванням анатомії дитини, і за такими партами дитина менше втомлювалася під час читання та письма. Безліч таких варіантів ви можете знайти за посиланням https://shafa.ua/uk/forkids/detskaya-komnata/party. А ми із задоволенням розповімо, чому парта – це чудова альтернатива звичайному столу і як її правильно обрати.

Чому парта – це зручно для дитини?

Чим парта відрізняється від звичайного письмового столу, то це похилою стільницею. При такому положенні стільниці, поверненої у бік дитини, її очі не так швидко втомлюються під час читання, письма, малювання та інших дрібних робіт. Нахил оптимальний, тому зі стільниці не спадатимуть зошити, а ручки можна ставити в спеціальні ємності, прикріплені до неї. Потрібно пам'ятати, що зручність також забезпечує і якісний стілець, тому він повинен мати ортопедичні властивості.

Головні критерії вибору парти в дитячу кімнату

Ось основні параметри, на які потрібно спиратися при виборі парти для дитини, яка збирається або вже пішла до школи.

Висота

Висота в обов'язковому порядку має відповідати віку та/або зростанню дитини, адже всі малюки ростуть з різною швидкістю. Обираючи варіант із фіксованою висотою, звертайте увагу, для якого віку вона підійде. Але краще придбати парту з стільницею, що регулюється по висоті. Вони коштуватимуть дорожче, але зекономлять кошти, оскільки можуть використовуватися довгі роки.

Як обрати парту в дитячу кімнату – 2

Розмір стільниці

Обираючи розмір стільниці, краще віддати перевагу більшому, ніж меншому. Особливо якщо ви берете варіанти "на виріст" по висоті. На великій парті дитина може розкласти кілька книг та зошитів, великі альбоми, атласи та контурні карти, всю необхідну канцелярію. Постарайтеся виділити для просторої парти місце в кімнаті – це буде зручно для малюка та дозволить йому зосередитись на навчанні.

Кут нахилу парти

Стандартний кут нахилу – 0-45 °. Саме такими були парти дитинства наших батьків чи бабусь. Це дозволяє дитині без напруги очей та зайвого нахилу голови (і напруги шиї та спини) читати та писати. Можна обрати парту з можливістю складатися повністю прямо і паралельно до підлоги, а також з регулюванням куту нахилу. Наприклад, нахил у 60° дозволить дитині набагато зручніше малювати, якщо вона захоплюється живописом.

Матеріал

Саме від матеріалу безпосередньо і залежить ціна парти. Більшість виробів сьогодні виготовляються із пластику. Це економні варіанти, легкі в перенесенні та переставленні з місця на місце. Каркас, звичайно, робиться з металу. Але найкраще обрати стільницю з натурального дерева з безпечним покриттям – це екологічніше. Каркас може бути також металевим або дерев'яним.

Як обрати парту в дитячу кімнату – 3

Додаткові елементи

Окрім звичайної стільниці на опорах, парти можуть бути оснащені безліччю додаткових елементів. Наприклад, збоку від похилої стільниці (якщо вона фіксована), може бути невелика пряма, як підставка під канцелярію. Тут же можуть бути полиці під підручники та підставки під канцелярське приладдя, підставка для ніг, різні ємності у вигляді яскравих стаканчиків та навісних контейнерів для дрібниць, гачки, висувні ящики та тумби.

А найкраща порада: йдіть обирати парту разом зі своєю дитиною. По-перше, вона покаже, що їй подобається найбільше. А по-друге, ви зможете оцінити, чи зручно їй сидіти за партою, прямо на місці.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)