Що робити, якщо дитина не хоче чистити зуби – 11 порад

Блог2457

Що робити, якщо дитина не хоче чистити зуби – 11 порад

Найвірніший спосіб привчити дитину до регулярного чищення зубів - робити це з моменту прорізування перших зубів, щоб вона сприймала це як норму. Всі звички закладаються з раннього дитинства і набагато легше від початку привчити до гігієни, ніж потім витрачати свої сили на вмовляння і переконання.

Для найменших є силіконові напалечники з м'якою щіткою. Нею проходяться зубами навіть без зубної пасти. Після року вже можна придбати першу зубну щітку. Є також паста 0+, яка не шкідлива, якщо дитина випадково її проковтне.

Чому дитина не хоче чистити зуби

Навіть якщо привчати до гігієни з дитинства, все одно можливий період, коли дитина може влаштувати протест. Це може бути пов'язане з кризою 2-3 років, коли дитина протестує проти всього, що їй нав'язують батьки.

Також їй може не подобається смак пасти, сама процедура чищення зубів. Можливо, їй боляче та некомфортно, коли ви чистите їй зуби.

Якщо дитина вже досить велика і сама чистить зуби, їй може бути банально ліньки робити цю щоденну процедуру. Зрештою, кожен дорослий має рутину, яка йому не дуже подобається.

Залежно від причин, чому малюка неможливо змусити стежити за зубами, потрібно вибрати тактику поведінки.

Як долучити до чищення зубів після 2 років

Для малюків 2-3 років чищення зубів - неймовірно нудне заняття, яке відволікає від таких важливих занять, як ігри та перегляд мультфільмів. Спробуйте знайти підхід до дитини та придумайте гру, в якій привчіть її до цієї процедури.

  • Задійте улюблену іграшку дитини – нехай вона теж «чистить зуби».
  • Вибирайте зубну щітку та пасту разом. Іноді досить привабливого аксесуара, щоб викликати у малюка інтерес.
  • Показуйте на своєму прикладі, як потрібно чистити зуби. Робіть це разом із дитиною.
  • Не пропустіть період "Я сам" і всіляко заохочуйте бажання дитини робити все самостійно. Давайте їй в руки щітку, нехай тримає її самостійно, а ви направлятимете.
  • Влаштуйте змагання. Скажіть малюкові: «Хто швидше почистить зуби? Сперечаємося, я?». На деяких дітей це має магічний вплив.
  • Покажіть мультфільми про мікроби та важливість чищення зубів , а також про Мойдодира та інших неохайних «нехочух».
  • Купуйте пісочний годинник. Для малюка це буде додатковою пригодою – встигнути почистити зуби, доки сиплеться пісок.

Як бути, якщо у 6-7 років дитина не хоче чистити зуби

У старшому віці, коли дитина вже давно сама чистить зуби, вона може почати виявляти протест. Це пов'язано з новою кризою, коли вони почуваються надто дорослими, і тепер ніхто їм не указ. У відповідь на ваші переконання вони можуть навести безліч аргументів, чому не хочуть чистити зуби. У цей час можна застосувати і більш жорсткі методи.

  • Підговоріть стоматолога. При черговому відвідуванні зубного лікаря ви можете попросити його, щоб він дуже переконливо пояснив дитині , що якщо вона не стежитиме за зубами, вони швидко зіпсуються. Перспектива часто відвідувати стоматолога та ставити пломби для багатьох стане вагомим аргументом.
  • Виявіть наполегливість. Вимкніть мультфільм, відкладіть іграшки убік, нагадайте про те, що дитина вже має постійні зуби, і нові не виросте, а тому їх треба берегти. Тут головне робити це систематично, спокійним, але невблаганним тоном без агресії.
  • Придумайте винагороду. Звичайно, не потрібно з чищення зубів робити подвиг та дарувати подарунки. Але можна запропонувати дитині вигідний обмін: якщо вона швидко впорається з цією процедурою, і в неї залишиться час, вона може подивитися улюблений мультфільм.
  • Робити це разом. І, як і раніше, ефективним буде спільне чищення зубів. Власний приклад завжди переконливий. До того ж, у вас буде можливість проконтролювати процес, наскільки добре дитина чистить зуби.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)