Фестиваль “КнигоПодорож” (підсумки заходу)

Блог2227
Мітки:

Фестиваль "КнигоПодорож" (підсумки заходу)З 5 по 11 грудня Харків перетворився на незвичайне місто книжкових подорожей. Видавництво «Ранок» започаткувало такий яскравий, затишний, особливий фестиваль для того, щоб показати: читання – це корисно, круто та весело в будь-якому віці та в будь-який час.

В центрі метушливого міста, в ТРЦ Ave Plaza, розташувалася основна виставкова локація фестивалю, на якій відвідувачі протягом тижня ознайомлювалися з книжками й оригіналами ілюстрацій, брали участь в інтерактивних заходах, дивилися мультики, розфарбовували та слухали казки. Дорослі та діти могли вдихнути запах щойно надрукованих сторінок, насолодитися щиросердечною атмосферою та відчути магію книжкового тяжіння. Було дуже приємно бачити людей, які знову і знову поверталися до цього оазису книголюбів і ділилися своїми емоціями з друзями та близькими.

Спеціально для гурманів книжкового слова було створене дитяче літературне меню в кафе «Dufarin». Кожний бажаючий насолоджувався смачненькою стравою за читанням улюбленої книжки. Затишна атмосфера закладу та привітні люди, зробили літературне меню родзинкою фестивалю.

Кожний день «КнигоПодорожі» – це нова зупинка, сповнена пригод та невідомого.

В перший день найзавзятіші книголюби потрапили на екскурсію творчим центром видавництва «Ранок», дізналися, як народжується книга, хто їй у цьому допомагає та навіть власноруч зробили книгу з авторськими текстами та ілюстраціями, яку отримають на Свято святого Миколая. Створювати шедевр діткам допомагали чарівники видавництва: художник Павло Репринцев, автор віршів Геннадій Меламед та редактор Мар’яна Гончарова-Горянська. Ще цього дня ми подискутували на досить незвичайну тему дитячих книжок, які ніяк не вдається зрозуміти. Здавалося б, як можна не зрозуміти «Курочку Рябу»? В результаті, разом з відомими культурними діячами сучасності: Наталією Коваль – керівником департаменту дитячої літератури видавництва «Ранок», Таїс Золотковською – відомою українською письменницею; Ольгою Черемською – завідувачкою освітнього відділу літературного музею, - ми дійшли до висновку, що книги обов’язково треба читати та перечитувати в різному віці, таким чином відкриваються різноманітні грані однієї й тієї ж книги.

Другий день був присвячений нашим найменшим та найвибагливішим читачам. Ми говорили про те, як саме читати з малюками і безпосередньо «подорожували» з ними сторінками книжок. З нами були улюблені автори: Ірина Сонечко – автор книжок для карапузиків, Марина Чайка – автор книги «Казки Місяця» та Мар’яна Гончарова-Горянська – редактор видавництва «Ранок». Ми почули віршовані казочки від Ірини Сонечко та героя її книги – зайченятка, а також намагалися встигнути за пригодами кота Хомута від Марини Чайки. На завершення другого дня фестивалю, ми завітали до Літературного музею, де Мар’яна Гончарова-Горянська поділилася своїми знаннями про те, як змалку привчити дитину до книжок.

Фестиваль "КнигоПодорож" (підсумки заходу)

Третій день був абсолютно творчим. До креативної майстерні завітали помічники Діда Мороза та навчили дітей, як зробити найкращий новорічний подарунок своїм близьким. Пізніше ми вирішили складне питання: куди дівати використані розмальовки. А ви знали, що з них можна зробити модну закладку для книжок? Це серйозний аргумент на користь зміни рішення нещадного знищення розмальовок!

Четвертий день був спеціально створений задля навчання дітей та батьків. Дітлахи перевірили свої знання та отримали подарунки, пройшовши інтерактивні тести, а батьки – відвідали лекцію-тренінг «Задоволення від навчання – це реальність», під час якої найкращі спікери: Наталія Коваль, Ганна Щокіна – сертифікований арт-терапевт та Юлія Павіченко – директор ліцею «МИР», - розвіяли сумніви та розклали по поличках думки відвідувачів. Всім присутнім Юлія Павіченко порадила почати зміни у поведінці дитини з себе; Наталія Коваль заохочувала всіх присутніх долучати дитину до свого життя й брати велику участь у житті малюка; Ганна Щокіна навела багато вагомих аргументів на користь того, що дитина завжди спирається на поведінку дорослої людини та копіює її.

П’ятий день фестивалю був оповитий темою казки. Відвідувачів фестивалю зустрів Харківський театр ляльок з виставою «Кресало». Дітки з особливими потребами побували в музеї ляльок, послухали казку та з радістю подивилися виставу. Ввечері цього дня батьки та діти стали учасниками заходу під назвою «Казкотерапія». Дорослі відвідувачі зрозуміли природу страхів своїх дітей, а маленькі - навчилися долати монстриків, які «полюють» на них.


Фестиваль "КнигоПодорож" (підсумки заходу)Шостий день був присвячений читанню літератури для дітей різного віку. В цей день всіх нас гостинно зустріла художній редактор видавництва «Ранок» - Євгенія Перепелиця. Вона допомогла нам на деякий час відчути себе майстрами з книжкової ілюстрації: незвичайної та особливо кропіткої – малювання танглів. У другій половині дня зустріч із батьками провела Наталія Коваль, яка поділилася досвідом вибору книжок для різного віку. Вона впевнена, що дорослі повинні пропонувати дитині різні книжки, але остаточний вибір маленький книголюб зробить самостійно. Вечір суботи був повністю присвячений любителям фантастики. А зокрема серії фентезі-романів «Артеміс Фаул». На прямий зв'язок із поціновувачами вийшов сам автор романів про злого хлопця-генія – ірландський письменник Йон Колфер. Він виявився настільки позитивною та доброю людиною, що ми не хотіли його відпускати. Пан Колфер відповів на всі наші запитання та навіть показав краєвиди своєї рідної місцевості.

Сьомий день фестивалю «КнигоПодорож» був спеціально створений для ознайомлення дітей з енциклопедіями у форматі захопливої гри. Спочатку дітки взяли участь у літературному квесті, впродовж якого дізналися багато нового про світ навколо нас, а ввечері всі бажаючі насолодилися «космічними пригодами» у планетарії, помандрували зоряним небом, дізналися цікаві факти з життя космонавтів на орбіті.

В цьому році «КнигоПодорож» підійшла до завершення. Однак на згадку ми забираємо солодкі спогади про небайдужі посмішки та схвальні відгуки наших читачів. Це є для нас найкращим новорічним подарунком.Переглянути весь фотозвіт


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)