Курка й вівця (болгарська казка)

***

Курка й вівця (болгарська казка)Одного разу курка знесла яйце й розкудкудакалась на все подвір’я:

– Куд-куда, яке яйце я знесла! Куд-куда, яке велике та гарне!

Кудкудакала вона так спочатку в гнізді, далі пішла по двору і все кудкудакала, аж захрипла. Нарешті півень крикнув на неї сердито:

– Гей, курко, досить тобі кудкудакати! Хоч ти й велике яйце знесла, та все ж це яйце – не ягня!

Розсердилась курка й пішла собі. Наступного дня вона побачила на леваді вівцю, що паслася з двома ягнятами, підійшла й питає:

– Слухай, овечко, а чи великих ти ягнят родиш?

– Великих,– відповідає вівця.– Коли приведу одне, то воно важить два чи й три кілограми, а зараз у мене меншенькі, та зате двійко, і господар дуже мною задоволений.

– А коли ти народиш, чи бекаєш ти голосно, щоб господар почув? – допитувалась курка.

– Навіщо ж мені бекати? – здивувалася вівця.– Господар сам мене знайде, візьме ягнятко, напоїть молоком, опісля мене подоїть, і так ми живемо.

– Але чому ти мовчиш, коли приведеш ягня? Треба бекати на все село, щоб усі знали, що ти маєш ягнятко,– повчала курка.

– Та хіба ж так можна, курко! – відказала спокійно вівця.– Я мовчу, щоб ніхто про це не довідався. Та так не виходить, господар тільки цього й чекає. Ледве ягнятко підросте, він його продає і купує різні речі або ріже його на свято.

Засоромилась курка й пішла геть.

«Правда твоя, овечко,– думала собі курка. Ти народжуєш велике ягня, і можна чи з’їсти його, чи за нього щось купити. А що моє яйце? Ним і дитина не наїсться».

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)