Як пояснити дитині необхідність відвідування стоматолога

Блог150

Як пояснити дитині необхідність відвідування стоматолога

Формування правильного ставлення до стоматолога в дитини – важливий аспект виховання, який батьки не повинні випускати з уваги. Регулярні відвідування стоматолога допоможуть уберегти дитину від багатьох проблем із порожниною рота, а головне – виховають звичку стежити за здоров'ям зубів та ясен, яка збережеться на все життя.

Однак на практиці батьки часто стикаються з небажанням дитини йти до стоматолога. Причин може бути багато – від особливостей характеру до поганого попереднього досвіду. Завдання батьків – за допомогою терпіння, послідовності та правильної мотивації подолати страхи дитини та навчити відповідального ставлення до стоматологічного здоров'я. Це непросто, але можна вирішити.

Чому важливо ходити до стоматолога

Регулярні візити до стоматолога вкрай важливі для підтримання здоров'я порожнини рота у дітей. По-перше, стоматолог допомагає запобігти і вилікувати такі поширені проблеми як карієс, пульпіт та інші захворювання зубів та ясен.

Карієс небезпечний не тільки болем і дискомфортом, а й можливим руйнуванням зуба з часом. Лікування карієсу на ранніх стадіях дає змогу зберегти зуб живим і здоровим. Також стоматолог видаляє зубний камінь, лікує запалення ясен та інші проблеми.

Крім того, стоматолог спостерігає за прорізуванням і ростом зубів у дитини. За необхідності він може провести профілактичні процедури, наприклад, герметизацію фісур або покриття зубів фтор-лаком. Це допоможе вберегти дитячі зуби від карієсу.

Регулярні огляди також дають змогу виявити та виправити прикус, якщо він розвивається неправильно. Тож похід до стоматолога – це внесок у красиву та здорову усмішку дитини на довгі роки.

Як пояснити дитині необхідність відвідування стоматолога – 2

Як підготувати дитину до відвідування стоматолога

Щоб візит до стоматолога пройшов максимально спокійно для дитини, батькам варто заздалегідь її підготувати:

 • За кілька днів почати розмову про майбутнє відвідування стоматолога. Пояснити, навіщо потрібно ходити до лікаря, розповісти в доступній формі, що відбуватиметься під час огляду.
 • Пограти вдома в "прийом у стоматолога" – це допоможе дитині у візуальній формі уявити процес. Можна використовувати іграшки в ролі пацієнта та лікаря.
 • Домовитися про невелике заохочення за хорошу поведінку в кабінеті. Це мотивує дитину бути сміливою і терплячою.
 • Не лякати розповідями про бормашину та уколи. Краще пояснити, що всі інструменти потрібні, щоб подивитися і вилікувати зуби.
 • Відвідати перед прийомом туалет, щоб уникнути незручності під час процедури.

Правильна психологічна підготовка – запорука спокійного відвідування стоматолога і формування в дитини позитивного ставлення до цього.

Під час прийому у стоматолога

На прийомі в стоматолога батьки мають бути поруч із дитиною і допомагати їй впоратися з хвилюванням:

 • Залишатися з дитиною в кабінеті, тримати за руку, якщо необхідно.
 • Розмовляти спокійним голосом, підбадьорювати, хвалити за терпіння і гарну поведінку.
 • Відволікати увагу під час неприємних моментів – наприклад, розповідати казку або співати пісеньку.
 • Не показувати свою тривогу, якщо дитина плаче або чинить опір – залишатися поруч і заспокоювати.
 • Пояснювати кожен етап процедури, щоб дитина знала, що буде далі.
 • Попросити лікаря дати дитині помацати інструменти, щоб вона перестала їх боятися.

Головне – підтримувати дитину морально і намагатися відволікти від неприємних відчуттів. Тоді вона швидше адаптується і наступного разу буде спокійнішою.

Як пояснити дитині необхідність відвідування стоматолога – 3

Після відвідування стоматолога

Коли візит до стоматолога позаду, важливо закріпити в дитини позитивні емоції:

 • Похвалити дитину за молодецьку поведінку і терпіння. Зазначити, як вона була сміливою і як ви добре впоралася.
 • Обов'язково виконати обіцянку і вручити обговорену винагороду (солодощі, іграшка, похід у парк тощо).
 • Якщо були неприємні моменти, заспокоїти дитину і запевнити, що більше не буде. Обробити антисептиком місце уколу.
 • Відволікти чимось веселим і позитивним після візиту.
 • Наступного разу нагадати, як добре все пройшло минулого разу і що боятися нічого.

За правильного підходу похід до стоматолога може стати звичкою, а не травмуючим досвідом для дитини. Головне – зробити це без страху і покарання.

Підбиваючи підсумок, ще раз зазначимо, що формування у дитини правильного ставлення до стоматологічного здоров'я – важливе завдання батьків. Регулярні візити не тільки дають змогу запобігти багатьом проблемам із зубами і порожниною рота, а й виховують звичку стежити за цим у майбутньому.

Звичайно, зробити так, щоб дитина з радістю бігла до стоматолога, неможливо. Однак за допомогою терплячих пояснень, позитивної мотивації та підтримки під час прийому можна домогтися спокійного і конструктивного ставлення. Головне – не допускати покарання і примусу, це тільки посилить негатив.

Якщо вдасться подолати страхи і сформувати відповідальне ставлення дитини до стоматологічного здоров'я, можна бути впевненим, що ця звичка збережеться на все життя. А здорові та красиві зуби стануть запорукою щирої посмішки вашої дитини!

Автор: Максим Кац


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)