Дитячий сон: найчастіші запитання батьків

Блог1779

Навряд чи хтось посперечається з тим, що проблема відходу дитини до сну стосується майже кожної сім'ї.

Очевидно, це справжнє завдання для батьків. Тому ми вирішили відповісти на найважливіші та найчастіші питання про дитячий сон.

Дитячий сон: найчастіші запитання батьків

О котрій годині оптимально вкладати дітей?

Дослідження показують, що діти, які лягають спати пізно, сплять гірше та частіше прокидаються вночі. Біоритми дітей та умови життя більшості сімей орієнтовані на раннє ранкове пробудження і саме раннє укладання дає дитині можливість повністю отримувати необхідну норму нічного сну.

Оптимальний час укладання для більшості дітей – з 7 до 9 вечора.

Чому не треба годувати дітей перед сном?

Зазвичай батьки годують дитину під час засинання. Так вони сприяють виникненню асоціації засипання = їжа. У перші місяці життя для малюка нормально і природно засинати під час годування, але у старшому віці це стає причиною частих нічних пробуджень.

Дитина прокидається після кожного циклу сну (а це 40 хвилин – 1,5 години). Щоб заснути знову, йому необхідно дати поїсти. Малюк не голодний, але як заснути без їжі, він не знає.

Що буде, якщо залишати світло ввімкненим у дитячій кімнаті?

Дитячий сон: найчастіші запитання батьків – 2

"Гормон сну" (мелатонін), що допомагає нам добре спати, руйнується на світлі. Рекомендація для дітей та дорослих – спати вночі у повній темряві. Звичайно, можна відкрити двері або штору, щоб впустити в кімнату трішки світла, якщо потрібно, але постійно ввімкненим нічник залишати не варто.

Чому потрібно прибирати на ніч гаджети із поля видимості дитини?

Гаджети призводять до надмірної стимуляції мозку малюка. Через це діти перезбуджуються, вони не можуть переробити стільки інформації. В результаті важче і довше засинають, частіше прокидаються.

Рекомендується використовувати гаджети лише короткий час і не пізніше, ніж за годину-півтори до сну.

Чи можна не дотримуватися режиму дня?

Деякі дорослі сприймають режим як пережиток минулого. Дитина має підлаштуватися під сучасний ритм життя. Але це виходить далеко не завжди. Є діти гнучкі, не дуже «режимні», вони зможуть більш-менш легко підлаштуватися до соціального життя батьків. Але більшості дітей, щоб почуватися спокійно, потрібен передбачуваний режим дня.

Для дитини у будь-якому віці дуже корисно, якщо час ранкового підйому та укладання на ніч буде постійним. Тоді і маля засинає швидше та міцніше спить.

Чи потрібний денний сон дитині-дошкільнику?

Дитячий сон: найчастіші запитання батьків – 3

До 5-6 років діти зазвичай відмовляються від денного сну. Він поступово коротшає, а пропуски все простіше переносяться. При цьому не варто забувати, що передчасна відмова від денного сну призводить до занадто великого навантаження на нервову систему дитини, що зазвичай виражається в капризах і безпричинних сльозах.

Від денного сну можна відмовлятися, якщо дитина не має перепадів настрою протягом дня.

Скільки часу потрібно спати вночі дитині 3-6 років?

Нічний сон дитини повинен бути достатнім для відновлення всіх важливих функцій організму. Це 9,5 – 11 годин за наявності денного сну та близько 12 за його відсутності.

Якщо дитина пропустила денний сон, хоча зазвичай спить вдень, то у цей день краще вкласти її раніше на ніч.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)