Не вір у те, чого не може бути (чеченська казка)

***

Не вір у те, чого не може бути (чеченська казка)Один чоловік піймав у гаю маленьку пташку. Тримає її в руці й чує, як тремтить вона вся, як перелякано калатає її маленьке серденько.

– Відпусти мене, чоловіче! – людською мовою попросила вона,– А я тобі за це дам три корисні поради.

– Гаразд,– сказав чоловік та й відпустив її.

Пташка полетіла, сіла на грушу та й каже:

– Отже, слухай три мої корисні поради. Перша: хоч би як тебе вмовляли, хоч би як не прибалакували – не вір у те, чого не може бути. Друга: не кайся після того, що сталося, все одно вороття не буде. Третя: чужого не бажай, хай тільки те, що ти сам заробив, належить тобі... А тепер я тобі скажу от що. Дурний ти чоловік. Навіщо відпустив мене? У мене у волі – два фунти щирого золота. Вбив би ти мене – і золото було б твоє!

Повірив чоловік у те, що сказала пташка, забідкався, почав каятись, що відпустив пташину, а з нею – і своє щастя.

Тоді пташка сказала:

– От бачиш? Ти моїх порад так і не втямив... Я ж тобі казала: не вір у те, чого не може бути, і не кайся після того, що сталося. Я ж на вагу – ти ж сам мене тримав! – усього чверть фунта, то як же в моєму волі може вміститися два фунти золота? А ти повірив у неможливе та й забідкався!.. Дурний ти – от що!

Сказала це та й полетіла.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)