Дитяча шафа: як облаштувати, щоб у ній завжди був порядок

Блог1476

Головне – правильна організація. Простора шафа не дає гарантії чистоти та порядку в ній. Зате при правильному підході навіть невелика зона для зберігання речей може бути функціональною та впорядкованою. Все вийде, якщо організувати простір таким чином, щоб усе потрібне знаходилося у прямому доступі, а речі, які чекають на свій сезон, не заважали.

Як домогтися порядку у шафі дитини? Багато батьків готові закричати "Ніяк!". Але все-таки спробуємо.

Використовуйте ящики, контейнери, коробки, корзини

Дитяча шафа: як облаштувати, щоб у ній завжди був порядок

Якщо м'які іграшки, альбоми для малювання, шкарпетки та старанно наглажена вами сорочка зберігатимуться в одному відділенні – порядку чекати точно не варто.

У дитячій шафі немає достатньої кількості висувних ящиків? Придивіться до їхніх "заступників" – наприклад, фломастери, фарби та все інше для творчості можна скласти в коробку, іграшки – у кошик, різні види одягу – в окремі ящики.

Подумайте про кольорове зонування

Згадати, в якій коробці лежить пластилін, а де ховається улюблена іграшка – непросто навіть дорослому.

Кольорове зонування допоможе краще орієнтуватись у шафі, тому варто купувати ящики різних кольорів. І обов'язково питати у малюка:

"Як думаєш, де твоїм шкарпеткам буде затишніше – у жовтому будиночку чи червоному? А чому?"

Можливо, ви почуєте дуже цікаву розповідь, також позаймаєтеся розвитком фантазії, потренуєте мову, а також прокачаєте пам'ять – після того, як малюк пояснить (нехай навіть з вашою допомогою), чому ці речі "вибирають" саме цей колір, запам'ятати їхнє місце буде простіше.

Покличте на допомогу казкових героїв

Дитяча шафа: як облаштувати, щоб у ній завжди був порядок – 2

Крім кольорового зонування, добре працюють стікери з казковими та мультяшними героями.

Так, наклейка з Попелюшкою на одному з ящиків або полиць буде нагадувати дитині, куди потрібно покласти сарафан!

Групуйте одяг

Багато батьків мріють, щоб дитина не тільки швидше навчилася одягатися самостійно, а й знала, де брати і куди складати свої речі.

На жаль, пошук колготок чи штанів часто призводить до справжнього "стихійного лиха" у шафі – акуратно складені речі перемішуються, і вам знову потрібно наводити лад. Є варіант вирішення! На полицях, до яких дитина може дотягнутися сама, розміщуйте речі в наступному порядку:

  • на верхній: майки, футболки, светри, кофти тощо;
  • на середній: штани, джинси, спідниці тощо;
  • на нижній: в одному ящику – колготки та шкарпетки, у другому – білизна.

Втім, можна обійтися двома основними полицями: одна з одягом для верху, друга - для низу.

Підвісьте декілька штанг для одягу

Дитяча шафа: як облаштувати, щоб у ній завжди був порядок – 3

Розмір дитячого одягу в більшості випадків дозволяє розвішувати його в два ряди. Якщо шафа невелика, заощадити місце допоможуть штанги, встановлені одна над одною. На нижню штангу варто вішати одяг, яким малюк користується часто – тут можна розмістити повсякденні сукні, штани, сорочки тощо. Верхню краще віддати вбранням для особливих випадків (для свят, походу в гості тощо). Швидше за все, такі речі дитина не діставатиме без вашої участі, а значить, зберегти порядок буде легше.

Вчасно позбавляйтеся речей, з яких дитина виросла

Іноді важко прийняти той факт, що в цій красивій і дорогій сукні вашій дівчинці вже складно навіть підняти руки - річ стала малою. Тоді що вона робить у дитячій шафі на найнижчій поличці?

Якщо ви думаєте "Ще знадобиться для фотосесії", то таке вбрання краще перемістити в інше місце.

У максимально доступній зоні зберігання не повинно бути речей, якими дитина не користується.

Сезонні речі зберігайте на найвіддаленіших полицях

Дитяча шафа: як облаштувати, щоб у ній завжди був порядок – 4

Високі полиці у дитячій шафі – місце не для повсякденного використання. Найкраще зберігати там сезонні речі.

Заведіть каталог

Якщо в сім'ї кілька дітей і ви вже самі не розумієте, де зберігається комбінезон молодшої дитини і чому старші шукають свої кросівки у контейнері з іграшками, варто подумати про електронний каталог.

Витягніть всі речі з коробки, розкладіть їх поруч із нею і сфотографуйте. Зробіть те саме з усіма ящиками та збережіть знімки в окремій папці на домашньому комп'ютері.

Отже, прийшла необхідність дістати цей комбінезон? Відкрийте папку з фото та подивіться, де він знаходиться. Таке рішення позбавить вас від болісної необхідності ритися у всіх коробках.

З раннього віку привчайте дитину підтримувати порядок

Чи можна навчити 3-річну дитину стежити за порядком? Так, звичайно! Правда, не чекайте від малюка дуже багато, адже для початку йому потрібно зрозуміти, що таке порядок.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)