Чи можна маленьким брату і сестрі спати в одному ліжку і з якого віку їх потрібно розділити

Блог3252

Чудово, коли у сім'ї є і син, і донька. Багато батьків мріють про різностатевих дітей, але коли вони з'являються, виникають питання не тільки чисто побутові, житлові, а й психологічні: як облаштувати простір для життя дітей і чи повинні вони постійно знаходитися разом. Сьогодні ми спробуємо відповісти на ці питання.

Чи можна маленьким брату і сестрі спати в одному ліжку і з якого віку їх потрібно розділити

Чи можна брату і сестрі спати в одному ліжку

Батьки, які дотримуються сучасних поглядів на виховання і мають у своєму розпорядженні велику житлову площу, часто воліють забезпечити своїм чадам окремі кімнати чи не з перших днів життя. Але це зовсім необов'язково. Немовлята почуваються тривожно та дискомфортно, якщо, розплющуючи очі, не бачать маму. Тому спочатку малюків краще поселити в тій же кімнаті, де сплять батьки.

Більшість дітей до трирічного віку не прагнуть самостійності. Двійнята, наприклад, будуть чудово почуватися і в одному ліжечку. Невдоволення утиском особистих меж легко можна простежити: діти почнуть хникати і відштовхувати один одного. Тут доведеться подумати про поділ їх спальних місць. Можливо, є сенс одразу придбати різні ліжечка або одне двоярусне.

Чи можна маленьким брату і сестрі спати в одному ліжку і з якого віку їх потрібно розділити – 2

З якого віку брат та сестра повинні спати окремо

Психологи говорять, що поки у дітей немає жодного інтересу до протилежної статі, вони можуть бути разом постійно: і коли сплять, і коли їх купають. Якщо батьки зуміли грамотно пояснити малюкам, що різниця між ними цілком природна, то нездорового інтересу у брата та сестри виникнути не повинно. І все ж таки потрібно бути уважними до психоемоційних проявів у своїх дітей, щоб не допустити травми.

Обов'язково поділ спальних місць дітей, починаючи з 3-річного віку. Брату і сестрі краще спатиме окремо, адже щонайменше в цей час уже починають формуватися стійкі риси характеру. Діти все більше прагнуть автономності, захисту особистого простору.

Другий важливий момент – правильний психосексуальний розвиток. Необхідно уникнути деяких переживань від тілесних дотиків хлопчика та дівчинки, щоб у майбутньому виключити неприємні ситуації та труднощі у спілкуванні із протилежною статтю.

Чи можна маленьким брату і сестрі спати в одному ліжку і з якого віку їх потрібно розділити – 3

Плюси проживання різностатевих дітей в одній кімнаті

При цьому в ряді випадків до певного часу не обов'язково розділяти дітей по різних кімнатах.

Важливо зауважити, що дітям різної статі, які досягли 9-річного віку, повинні надаватися окремі кімнати.

Є й очевидні позитивні моменти в тому, що брат та сестра підростатимуть в одній кімнаті:

  • між ними утворюються довірливі стосунки;
  • вони навчаться уникати конфліктів, підтримувати один одного;
  • розшириться коло інтересів завдяки обміну інформацією;
  • у майбутньому дівчині та хлопцеві буде легше вибудовувати стосунки з протилежною статтю.

Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)