Висока температура в дитини: причини і перша допомога

Блог992

Висока температура в дитини: причини і перша допомога

Висока температура у дітей може викликати занепокоєння у батьків. Лихоманка є поширеним симптомом багатьох захворювань і може свідчити про те, що організм дитини бореться з інфекцією. Хоча лихоманка може бути корисною в боротьбі з хворобою, важливо розуміти її причини та потенційні наслідки. В цій статті ми розглянемо найбільш поширені причини підвищення температури і дамо кілька порад, що в таких ситуаціях варто робити. В жодному разі не займайтеся самолікуванням і покажіть дитину лікарю. Тільки він зможе точно визначити, що спровокувало лихоманку і назначить потрібне лікування. Швидко і зручно замовити ліки ви зможете на сайті rx.ua, який також допоможе підібрати еквівалентні препарати на заміну відсутнім лікам, оскільки це також довідник еквівалентності лікарських засобів.

Причини підвищення температури у дітей

Висока температура визначається як температура 38°C або вище у немовлят і дітей до 3 місяців, і 38,3°C або вище у дітей від 3 місяців і старше. Лихоманку може викликати багато факторів, зокрема:

  • Інфекції: Висока температура є поширеним симптомом таких інфекцій, як грип, пневмонія та вушні інфекції.
  • Вакцинація: Деякі вакцини можуть викликати незначне підвищення температури протягом короткого часу після щеплення.
  • Прорізування зубів: прорізування зубів у немовлят може спричинити короткочасне підвищення температури.
  • Неінфекційні причини: Певні стани, такі як гарячкові напади, реакція на ліки або аутоімунне захворювання, можуть викликати високу температуру.

Хоча висока температура може бути ознакою того, що організм дитини бореться з інфекцією, важливо розуміти потенційні наслідки лихоманки. Тривала лихоманка може викликати зневоднення, втому, а в рідкісних випадках – фебрильні судоми. Якщо у дитини лихоманка триває більше 3 днів або супроводжується іншими симптомами, такими як постійний головний біль, висип або утруднене дихання, важливо звернутися за медичною допомогою.

Що варто робити при великій температурі у дитини

Щоб допомогти дитині впоратися з високою температурою, важливо забезпечити їй достатню кількість рідини, щоб запобігти зневодненню. Теплі ванни та обтирання також можуть допомогти знизити температуру тіла дитини. Жарознижуючі препарати, що відпускаються без рецепта, такі як ацетамінофен та ібупрофен, також можуть бути використані, щоб допомогти впоратися з лихоманкою у дитини.

Висока температура у дитини може викликати занепокоєння. Важливо розуміти її причини та потенційні наслідки. Якщо лихоманка у дитини триває більше 3 днів або супроводжується іншими симптомами, важливо звернутися до свого сімейного за медичною допомогою або викликати швидку. Дотримуючись належного догляду та методів лікування, батьки можуть допомогти своїм дітям оговтатися від високої температури і повернутися до нормального самопочуття.

Важливо! У жодному разі не займайтеся самолікуванням, оскільки це може негативно вплинути на стан здоров'я дитини. Підвищення температури у дітей – це не хвороба, а симптом, причини якого може визначити лише лікар, провівши всі необхідні аналізи і діагностику організму.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)