А Ви думали просто сплять: діти починають вчити рідну мову одразу після народження

Блог1034

Діти починають вчити рідну мову одразу після народження

Група китайських та британських учених з'ясувала, що діти починають вивчати рідну мову протягом кількох годин після народження. При цьому вони слухають і освоюють мову ще в утробі матері, але перші чіткі звуки мозок обробляє і починає розрізняти після пологів.

Дослідження кожного з 75 здорових доношених дітей розпочиналося у клініці Пекінського університету за кілька хвилин після їх народження. Для спостереження за роботою мозку немовлят вчені використали функціональну спектроскопію у ближньому інфрачервоному діапазоні.

Виглядало це так, ніби на верхівці немовлятам світили спеціальними ліхтариками: суть неінвазивної технології полягає в тому, що вона фіксує, як світло проходить у різні області мозку і як відбивається від них. За вимірами можна судити, наприклад, наскільки певна область насичена киснем і яку активність виявляють різні ділянки мозку.

Попередньо вчені записали спокійний жіночий голос, який вимовляє звичайні голосні, а також зробили зворотну версію запису. Під час експерименту звуки програвали дітям, а потім перевіряли, чи є різниця у сприйнятті їх мозком прямих та зворотних фонем.

Діти починають вчити рідну мову одразу після народження

Вже за п'ять годин прилади показали, що новонароджені почали відрізняти звуки. А ще через дві години, в які немовлята просто спали, відтворення цих двох типів звуків викликало справжній сплеск активності мозку. За словами вчених, "нейрони розмовляли один з одним і були дуже натхненні почутим".

"Наше дослідження показало, що ранні переживання мають серйозні наслідки для розвитку когнітивних функцій. Іншими словами, ми повинні заперечити міф, що діти здебільшого не усвідомлюють свого оточення у перші тижні життя, просто тому, що вони багато сплять. Слід звертати увагу, у якій обстановці перебувають діти з народження", – Гійом Тьєррі, професор когнітивної неврології університету Бангора (Уельс).

Автори роботи пояснили, що новонароджені, незважаючи на поганий зір, активно вивчають нове оточення після появи світ. У цьому їм допомагають вуха та слухова сенсорна система. Нова робота показала, що людина має високу чутливість до мовної інформації і з моменту народження приступає до навчання, хоча здається, що вона просто спить як немовля.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)