Золотий кавун (узбецька казка)

***

Золотий кавун (узбецька казка)Жили собі колись двоє сусідів, обидва коло землі ходили, але один бідний був, а другий багатий.

Орав якось бідний чоловік своє поле та й сів спочити в затінку на березі бурхливої гірської річки. Аж тут, не знати звідки, взявся лелека з перебитою ногою.

– Бідолашний ти мій, та тебе ж лікувати треба,– мовив дехканин і, зловивши птаха, забрав до себе.

Удома чоловік узяв дві дощечки, затиснув ними, мов лещатами, перебиту лелечу ногу й кілька днів лікував птаха всіляким зіллям та доглядав його. А як загоїлася рана, випустив лелеку на волю.

І знову вийшов чоловік у поле, бо вже зерно просилося до ріллі. Коли бачить: летить лелека низенько понад полем. А тоді,– виявляється, це був той самий птах,– ще нижче спустився, кинув просто на ріллю три насінини і полетів собі далі.

За кілька днів з ріллі вистромилися пагінці кавуна. Дехканин пильно їх доглядав: підгортав, угноював, вчасно поливав, і виросли з них добрі кавуни.

Зрадів господар, повну хату гостей накликав, поклав кавуни перед ними, сам ножа в руки схопив, та дарма: не бере ніж кавуна.

– Чи не камінні вони, ті кавуни? – загомоніли гості.

Тоді дехканин розбив одного кавуна, а всередині – гроші

золоті! Роздав бідний чоловік гостям золото з кавунів, ще й самому чимало лишилось. І зажив відтоді заможно.

Прочув заздрісний сусіда про його багатство і прийшов розпитати, що й до чого.

– Це мене лелека багатим зробив,– щиро зізнався добрий чоловік. І розповів усе, як було.

Взяли бая завидки. «От коли б і мені трапився такий лелека»,– подумав він і став виглядати птаха.

Одного разу й він, орючи лан, побачив лелеку, що сів на березі річки. Підкравшися ближче, бай уперіщив птаха дрючком і перебив йому ногу. А тоді скоренько поніс додому лікувати й доглядати птаха, як те бідний сусіда робив. За кілька днів лелека одужав, і господар випустив його на волю. А коли незабаром знову побачив птаха поблизу річки, спитої

– Лелеко, а хіба мені ти не даси того самого насіння?

Підлетів до нього птах і кинув дві насінини.

Незабаром і в багатія повиростали чималі кавуни. Накликав і він повну хату гостей, ударив ножем по кавуну, а звідти роєм вилетіли здорові, мов горіх, джмелі. Як обсіли вони господаря!.. Як узялися жалити його...

Комментариев: 3 RSS

1Юліана16-11-2017 00:32

Мому малому сподобалосьsmile ДЯКУЮ

2Eugen-Lukyanyuk16-11-2017 23:26

Юліана, будь ласка smile Затишного Вам читання smile

3Сергій17-10-2018 22:01

Така маленька)))смішна!це доні мої сказали

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)