Малюк із задоволенням куштує фруктові та овочеві пюре і тягнеться за наступною ложечкою? Настав час уводити в його раціон каші. Це поживна, різноманітна та калорійна їжа, яка допомагає дитині звикати до вживання твердішої їжі, насичує вітамінами та мінералами, необхідними для правильного розвитку організму.
Саме з кашею малюк отримує необхідну кількість жирів для міцного імунітету, білків – для зміцнення м’язів, вуглеводів – для покращення мозкової діяльності. Як обрати для дочок і синочків найкорисніше та найсмачніше? На що звертати увагу, купуючи кашу в магазині? Відповіді на ці запитання – у статті!
Які каші найкраще підходять для дитячого раціону?
Починати прикорм найкраще з однокомпонентного продукту, адже з ним шлунково-кишковому тракту дитини комфортніше справлятися і визначити причину алергічної реакції, якщо вона виникне, буде легше.
Страву можна приготувати самостійно, але щоб заощадити час і мати впевненість у результаті, рекомендуємо звернути увагу на готові дитячі каші. Розглянемо їхні основні різновиди.
- Безмолочні. Їх можна розбавляти грудним молоком або звичною сумішшю, що зробить прикорм малюка найкомфортнішим.
- Без цукру та солі. Ці регулятори смаку вкрай небажані для дітей, які не досягли року. Цукор провокує кольки, а сіль підсилює навантаження на нирки.
- Без глютену. Високомолярний білок – глютен – дитячому організму складно засвоювати, що провокує алергію на ранніх етапах розвитку.
- З молоком. Педіатри рекомендують уводити такі каші в раціон малюка з 9 місяців.
Також каші для дітей бувають багатокомпонентними, або мультизлаковими. Вони містять два або три види круп, багаті на поживні речовини. До їхнього складу виробники можуть додавати горіхи, фрукти, ягоди. Годувати такою їжею оптимально дітей віком від 1 року.
Переваги готових каш для малюків
Готова каша – зручне рішення, яке допомагає зробити раціон дитини корисним і смачним. Методика їхнього виробництва забезпечує максимальне збереження цінних речовин.
Перерахуємо основні переваги готових каш:
- легко засвоюються організмом і не потребують тривалого приготування;
- не застигають під час охолодження та мають приємну консистенцію;
- проходять багатоступінчастий контроль якості;
- містять пробіотики, вітаміни, мінерали та інші корисні речовини.
Надійні виробники використовують для виготовлення каш ферментативний гідроліз. Він збільшує природну солодкість продукту, зменшує в’язкість і полегшує ковтання.
На що звертати увагу, обираючи кашу для малюка: кілька важливих моментів
З усієї різноманітності каш, які представлені на ринку, купуйте тільки ті, які підходять дитині за віком. Цю інформацію виробник обов’язково вказує на пакованні продукту. Якщо ви не впевнені, що, наприклад, кашу з фруктами малюку вже можна давати, проконсультуйтеся з педіатром.
Не менш важливим аспектом вибору є наявність молочного компонента. Завжди уважно дивіться склад продукту. У ньому має бути зазначене коров’яче молоко або вид молочної суміші, які використовували як основу. Зверніть увагу, що продукція з коров’ячим молоком може викликати алергічну реакцію, кольки та погіршення самопочуття, тому треба бути обережними.
Комфорт дитині забезпечить наявність у складі каші нуклеотидів, пробіотиків і пребіотиків. Ці речовини покращують травлення, запобігають здуттю, колькам, формують правильну мікрофлору шлунково-кишкового тракту. Не менш важливо звертати увагу на добавки. Сіль, цукор та інші компоненти для покращення смаку є майже в усіх кашах. І хоч виробники стверджують, що це безпечно для малюків, краще, щоб таких інгредієнтів було якнайменше.
Сподіваємося, стаття була корисною та цікавою і ви зможете обрати для дитини найсмачнішу та найкориснішу кашу. Бажаємо успіху!