Заєць і нерпа (коряцька казка)

***

Заєць і нерпа (коряцька казка)Збирав заєць водорості на березі, а маленька нерпа бавилась на хвилях. Побачила нерпа зайця і кричить:

– Не смій збирати наші водорості.

Заєць у відповідь:

– Ваші в морі, а на березі наші.

Розсердилася нерпа на зайця і ще дужче закричала. Її крик почула бабуся, вилізла з води та й питає внучку:

– Чого це ти кричиш?

– Мене заєць зобидив!

Бабуся розсердилась на зайця і вирішила провчити його. Побачив заєць, що нерпа виходить із води, розмахнувся і кинув на неї камінь. Поцілив камінь нерпі в голову, і та впала мертва.

Набігла хвиля, підняла на свій гребінь маленьку нерпу, і вона побачила, що бабуся вбита.

– Абу-у! – заплакала нерпа й пірнула у хвилі. Прибігла в ярангу, будить дідуся: «Дідусю, швидше вставай, заєць убив нашу бабусю!»

Виплив дідусь на берег, відхекується, пирхає. Побачив зайця, закричав:

– Виходь на бій!

– Ні, йди ти сюди.

– Я не можу битися на суші!

– А я не можу на воді! – відповідає заєць.

Поліз старий на берег. Заєць кинув у нього камінь.

– Теляппой! Ой, боляче! – заскиглив старий і повалився мертвий.

Гойдається маленька нерпа на хвилях, кличе бабусю з дідусем, плаче.

Повернувся з полювання тато, почув від доньки, що вбили його старих. Розсердився на зайця, стрибає з крижини на крижину. Нараз відскочила крижана грудка та прямо зайцеві в лоба. Підстрибнув неборака і беркицьнув мертвий на землю.

Вийшла на берег зайцева сусідка лисиця, побачила сусіда, пішла в тундру, знайшла листя трави, схоже на заячі вуха, і приклала до нього. Ожив заєць, застрибав на радощах.

Уранці побачили, що від нерп тільки кістки залишилися. Жаль їм стало стареньких нерп. Вони давно знали і нерпу, і її старого, ще відтоді, як були маленькими.

Зв’язали кістки нерп, облили їх жиром, загорнули в траву і кинули в море. Аж бачать, пливуть од берега старий і стара. Забили в бубон, затанцювали на радощах заєць і лисиця, а нерпи попливли додому.

Зраділа внучка, побачивши дідуся й бабусю.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)