Ваш ідеальний вік для зачаття – вчені знайшли персональну формулу

Блог626

Ваш ідеальний вік для зачаття

Бажаєте одного, двох чи трьох дітей? А може, думаєте про ЕКЗ? Ось як дізнатися, в якому віці вам краще почати йти до своєї мети.

Багато хто мріє про велику родину, але спроби зачати хоча б одну дитину можуть зайняти довгий (і невизначений) час. Проте експерти Медичного центру Університету Еразма в Нідерландах створили спеціальну математичну модель на допомогу батькам-початківцям. Вона допоможе визначити персональний вік для пар та одиноких мам, у якому найбільше шансів завести дитину (або кількох).

Як відомо, жіноча фертильність знижується швидше, ніж у чоловіків. Шанси на вагітність знижуються після досягнення 30-річного віку і різко зменшуються у віці близько 35 років. Чоловіча фертильність згасає віком від 40 до 45 років. Проте жінки сьогодні не налаштовані рано народжувати. Якщо у 70-х роках XX століття перша дитина в середньому з'являлася у 23,7 років, то сьогодні – у 28,9 років. Експерти вважають, що ця планка з часом лише підвищуватиметься.

Отже, рівняння Університету Еразма може дати приблизне уявлення про те, коли вам варто починати.

Якщо ви хочете одну дитину

Для спроб зачати першу дитину природним шляхом жінка може почекати, доки їй не виповниться 41 рік. Але в цьому випадку на неї чекає лише 50% успіху. У 37-річному віці шанси на успішне зачаття – 75%. А найкраще робити це у 32 роки (ймовірність – 90%).

Якщо ви хочете 2-х дітей

Тоді краще замислитись про зачаття у віці 27 років. Це дасть вам 90-відсотковий шанс завести двох дітей. У 34 роки цей показник знижується до 75%, а в 38 років – до 50%.

А якщо троє?

Хочете стати багатодітними батьками – починайте спроби у віці 23 років. Але якщо це зарано, зачекайте до 31 року. Навіть тоді ви матимете 75-відсотковий шанс завести трьох дітей (і 50% – після 35).

Якщо ви зіткнулися з проблемою безпліддя та розраховуєте на допомогу ЕКЗ, то краще починати зачаття у 28 років. Перша вагітність у ці роки підвищить ваші шанси на народження трьох дітей.

Всі описані в статті терміни орієнтовні і не враховують такі індивідуальні фактори як хвороби та спадковість. Ми також радимо проконсультуватися з сімейним лікарем, перш ніж планувати вагітність.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)