Як доглядати велосипед: корисні поради

Блог354

Як доглядати велосипед – корисні поради

Придбали велосипед? Важливо навчитися не лише кататися, а й правильно доглядати двоколісний транспорт. Саме від того, як регулярно ви будете чистити, змащувати та налаштовувати велосипед, безпосередньо залежить комфорт експлуатації та термін служби. Основні правила та рекомендації зібрали у цій статті.

№1: регулярне миття

Мийте велосипед після кожної прогулянки, особливо якщо йдеться про поїздки бездоріжжям і велопробіги в погану погоду. Пил, бруд, сльота, які осідають на деталях, збивають роботу систем перемикання та прискорюють зношування байка. Для миття велосипеда рекомендується використовувати теплу воду, чисту бавовняну тканину та мийні засоби без агресивних реагентів та спирту. Щілини та важкодоступні місця можна обробити м'якою щіткою (підійде стара зубна у хорошому стані). Не допускайте надмірно високого тиску в процесі миття: потужний струмінь може пошкодити тендітні елементи.

№2: періодичне використовування мастила

Ланцюг, гальмівна система, вузли тертя та обертання потребують якісного мастила. Спеціальна змазка полегшує рух на велосипеді, а також перешкоджає тертю деталей, що призводить до регулярних поломок. Сухий ланцюг видає неприємний скрип під час руху, а також знижує ваш ККД. Фахівці рекомендують купити велосипед та змащувати рухомі деталі через кожних 80–100 пройдених кілометрів. Однак якщо ви віддаєте перевагу екстремальній їзді з перешкодами повільним велопрогулянкам, краще частіше звертати увагу на стан запчастин.

№3: перевірте та налаштуйте

Перед виїздом із дому важливо перевірити стан велосипеда. Основні вузли та трансмісія повинні бути міцно затягнуті, так само як і гальмівна система. Що довше ви експлуатуєте транспорт, то частіше необхідно контролювати всі системи. Ще один момент – тиск повітря у покришках. Навіть нові колеса поступово втрачають повітря, яке йде через невидимі людському оку мікропори. Хоча б раз на 7–10 днів важливо перевіряти тиск і підкачувати покришки: спущені колеса швидше зношуються та призводять до передчасного ламання деталей.

№4: своєчасний ремонт

Навіть найдорожчий велосипед періодично доводиться ремонтувати. Деталі мають обмежений експлуатаційний термін, зношуються та виходять із ладу, тому вимагають своєчасної заміни. В першу чергу часто доводиться змінювати ланцюг (приблизно через 500–700 км) та зірочки (раз на 2-3 заміни ланцюга). Наступними підлягають заміні колеса та гальмівні колодки (приблизно через 700–800 км). Однак не варто сліпо орієнтуватися на ці цифри: важливо самостійно контролювати стан велосипеда та не ігнорувати поломки та неполадки.

№5: правильне зберігання

Зберігати велосипед також необхідно за деякими правилами. Не залишайте його під прямим сонячним промінням: фарба швидко вигорить. Не допускайте різких перепадів температури та високої вологості: це може призвести до утворення іржі на велосипеді. Якщо на велобайк чекає тривалий відпочинок, обов'язково помийте і змастіть його перед тим, як сховати, а також зменшіть тиск у покришках до 1-1,5 АТМ. Зберігати велосипед краще на спеціальній стійці.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)