Яку іграшку подарувати дитині за віком

981

Підростаючи, дитина вчиться пізнавати світ, який відкривається їй за допомогою дотику маминих рук, звуків, відчуттів та іграшок. Іграшки не тільки приносять радість, а й допомагають у розвитку вашого малюка. За допомогою іграшок у дитини розвивається розумова діяльність, координація рухів, слух та мова. Але яка іграшка відповідає віку дитини та що краще вибрати? Давайте з цим розбиратися.

Яку іграшку подарувати дитині за віком

Існує кілька правил підбору іграшок для дітей будь-якого віку

  1. Іграшок не повинно бути багато, хоча чимало батьків впевнені, що це не так. Нехай у вашої дитини буде трохи іграшок, але вони мають бути безпечні, красиві та корисні для її розвитку. Ви можете придбати опт іграшки завжди по вигідній ціні від Kalibri. Не прагніть розвинути в дитині жадібність, бажання виділитися серед однолітків, маючи у себе іграшку, яка краща, крутіша, ніж у інших її приятелів.
  2. Краще навчити дитину грати з різними предметами, які мало схожі на іграшки. Для такої гри чудово підійдуть будь-які коробочки, шматочки кольорової тканини, якісь мотузочки, дощечки, головне зацікавити малюка, запропонувати самому, з підручних предметів, що-небудь придумати, створити, спорудити.
  3. Сучасні іграшки продумуються виробниками до дрібниць, вони не залишають у дитини місця для творчості та власної фантазії. Інтелектуальні іграшки звичайно дуже цікаві, але вони пропонують дитині просто діяти відповідно до запропонованого зразка, не залишаючи можливості щось змінити, придумати щось своє. Іграшки можна умовно розділити на кілька категорій:
  • Сенсорні, такі як брязкальця, які вигадані для розвитку малюка.
  • Рухомі – це ролики, самокати, м'ячі, вони змушують дитину діяти.
  • Образні – це ляльки, солдатики, машинки, ці іграшки дозволяють відтворити у грі навколишні реалії.
  • Суспільно-побутові – це іграшкові інструменти, різні набори, вони прищеплять дитині побутові навички.

Які ж іграшки можна купувати і у якому віці?

У ранньому віці, коли малюк тільки починає цікавитися навколишніми предметами, його увагу привернуть яскраві брязкальця з мелодійним звуком. Найкраще якщо брязкальце буде небагато, але вони будуть різні за формою та кольором.

Іграшки для дітей від 1 до 3-х років

Іграшки для дітей від 1 до 3-х років.

Коли дитині виповниться рік, можна купувати вже пірамідки, кубики, каталки-штовхалки, різні набори для пісочниці. Такі іграшки необхідні для відпрацювання у дитини різних навичок, вони сприяють розвитку координації рухів, дрібної моторики та сприйняття. Іграшки покажуть наскільки ваше маля змогло розвинути ту чи іншу функцію. З двох років вже можна купувати великі пазли, іграшки зі шнурівкою або кубики, з яких потрібно викласти малюнок, можна подарувати магнітну абетку, такі ігри допоможуть у розвитку пам'яті, уяви та словникового запасу.

Іграшки для дітей від 3-х до 6-ти років

Іграшки для дітей від 3-х до 6-ти років.

З трьох років потрібно навчити дитину відмінностям в іграшках, призначених для хлопчиків і дівчаток, щоб вона могла усвідомити, до якої статі вона належить. Через гру у дитини сформується відповідна лінія поведінки. Дівчаткам потрібно купувати ляльки, яких вона нянькуватиме, одягатиме, годуватиме. Так, під час гри, дівчинка з дитинства розвиває у собі якості мами. Хлопчикам краще дарувати машинки, пістолети, так звані "чоловічі речі".

Іграшки для дітей від 6 до 10 років

Іграшки для дітей від 6 до 10 років.

З шести років дитина вже добре спілкується, вона досить спритна і їй подобаються активні ігри. Тепер дитині можна купити якісь набори іграшкових інструментів, складний конструктор із дрібними деталями. Можна подарувати дартс чи бадмінтон. Дівчаткам подобається облаштовувати лялькові будиночки або перевдягати своїх ляльок, тому доречно придбати різноманітні аксесуари для рольових ігор.

Чим старшою стає дитина, тим більше вона змінюється, у неї вже зовсім інші пріоритети та інші іграшки. У такий період добре підійдуть різні набори за інтересами – це можуть бути набори астронома чи молодого механіка. Великою популярністю користуються в дітей віком різні конструктори. У цьому віці можна не обмежувати себе у виборі, тим паче можна підібрати конструктор на будь-який смак. Хлопчики віддають перевагу машинкам на радіокеруванні, різним роботам, а дівчатка віддають перевагу гарним лялькам, яким можна робити макіяж, робити зачіски, міняти вбрання.

Іграшки для дітей віком від 10-ти років.

У цьому віці дитина починає стрімко змінюватися, у неї з'являються різні хобі і їй вже не потрібні плюшеві іграшки або конструктори, її набагато більше залучають різні гаджети, які допомагають у розвитку, дають знання. Хорошим подарунком можуть бути спортивні атрибути, тож хлопчику можна купити велосипед, а дівчинка буде рада роликам.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)