Більшість дівчат мають бажання прикрашати себе ще з раннього віку. Юна принцеса буде рада отримати у подарунок дитячі срібні сережки — найбільш нейтральний і розповсюджений вид ювелірних виробів. На батьках лежить відповідальність прищепити дитині не просто естетичний смак, а й відчуття поміркованості та доречності. Це особливо стосується школярів, бо в навчальному закладі є певні правила та вимоги щодо зовнішнього вигляду. Розглянемо, що треба враховувати.
Чи варто дітям носити прикраси
Деякі дорослі впевнені, що коштовностям не місце в житті малюків. Проте є кілька аргументів на користь придбання ювелірних виробів для дитини:
- Формування відчуття краси. Дівчинка вчиться бути елегантною з раннього віку.
- Символічний сенс. Певні прикраси мають релігійне чи містичне значення, наприклад хрестики та ладанки.
- Відповідальність. За коштовностями потрібно доглядати, дбайливо до них ставитись, розуміти їх цінність.
Ювелірний виріб навіть може стати реліквією, тому що дарує спогади про щасливе дитинство, турботу батьків, сімейну історію.
Які прикраси будуть доречними
Вибираючи ювелірні вироби для дівчинки, не забувайте, що школа — це не місце для хизування своїми речами. Діти приходять сюди вчитися, й ніщо не повинно відвертати увагу від отримання знань. Тому вибирайте скромні прикраси: маленькі, без каміння, простого дизайну. Підійдуть мініатюрні пусети, сережки з англійською чи французькою застібкою. Такі вироби не привертатимусь зайвої уваги.
Другим важливим фактором є вартість. Діти не можуть повною мірою зрозуміти цінність коштовностей. Малюки активні, непосидючі, часто недостатньо акуратні. Тому існує великий ризик зіпсувати чи загубити прикрасу. Якщо вона буде занадто вишуканою, її навіть можуть вкрасти. Така втрата — це не тільки фінансовий збиток, але й засмучення. Тому для школи купуйте недорогі вироби. Ідеальний варіант — срібні. Вони небагато коштують, мають лаконічний вигляд і невибагливі у догляді. Дівчинка навчиться правильно поводитись з подарунком, а у майбутньому можна буде придбати дещо дорожче.
Також не нехтуйте питанням безпеки. Вимоги до дитячих ювелірних виробів:
- відсутність гострих деталей;
- надійні застібки;
- гіпоалергенні матеріали;
- мала вага.
Нагадуйте, що прикраси потрібно знімати перед заняттями спортом та активними іграми на природі. Безпека має бути першочерговим фактором.
Який дизайн підійде
Багато залежить від вимог навчального закладу та віку дитини. Якщо у школі заведено носити форму чи одяг у діловому стилі, прикраси мають йому відповідати. Підійдуть стримані вироби без зайвих декоративних елементів. Це можуть бути сережки класичного, геометричного чи мінімалістичного стилю. Доречні форми квітів, сердечок і метеликів. Учениці середніх і старших класів можуть носити сережки з невеликим камінням і скромними підвісками. Віддайте перевагу моделям із білими чи чорними вставленнями. Вони пасуватимуть будь-якому одягу й не порушуватимуть шкільних канонів.
Якщо норми закладу не сильно суворі, розгляньте варіанти з яскравими елементами. Прикраси з дорогоцінним камінням залиште для дорослого життя, у шкільному віці достатньо простішого виконання. Дитячі сережки часто прикрашають кольоровою емаллю. Такий дизайн освіжає образ, вносить барви та підіймає настрій.
Дозволяти дитині носити в школі ювелірні вироби чи ні — вирішують батьки. Якщо ви вважаєте це прийнятним, вибирайте якісні безпечні прикраси з помірним елегантним дизайном.