Як зацікавити дитину до читання книжок?

***
Переглянуто: 1377Відгуки: 0
Цікаві статті

10 історій великим шрифтом

Ви, напевне, не раз мріяли про те, як ваші донечка чи синочок виростають розумними, успішними, вихованими. Ви навіть ретельно продумали, як цього досягти. Аж раптом спіткнулися на одному з перших етапів – дитина не хоче й не любить читати.

Ця проблема зовсім не страшна!

Головне, що треба запам’ятати: НІКОЛИ НЕ ЗМУШУЙТЕ ДИТИНУ ЧИТАТИ. Ви ризикуєте відбити любов до читання на все життя. А як поводитися, щоб не зіпсувати ситуацію – пропонуємо кілька порад.

• Знайдіть свою книгу. Існує цілком виправдана думка, що не існує людей, які не люблять читати. Є люди, які не знайшли книги для себе. «Підсовуйте» дитині найрізноманітніші жанри та теми книжок. Не «зайшли» казки – спробуйте історії про тварин, не вийшло нічого з фентезі – може потрібні детективи? Ринок дитячої літератури сьогодні пропонує безліч варіантів. А коли знайдете те, що шукали – задовольняйте потребу читача.

• Не біжіть попереду паровоза. Може вам і хочеться швидше всунути в ручки малюку свою улюблену «Алісу в Задзеркаллі» чи й того краще «Володаря перснів», але вам треба зачекати. Скільки? Не мало. Кожна людина має пройти шлях від коротеньких віршиків про кошенят до серйозної літератури. Діти в певному віці просто не здатні сприймати закручені сюжети чи великі обсяги. А як може сподобатися читати, коли ти нічого не розумієш?

10 історій великим шрифтом

У цій справі важливо ще не проґавити перехідний етап. Бо багато людей у дорослому віці зізнаються, що останнє, що читали поза шкільною програмою, були казки. Потім казки стали нецікавими, а далі справа не пішла. Щоб цього не трапилося, шукайте «перехідну» літературу. Нещодавно, наприклад, у видавництві «Ранок» вийшла серія книжок «10 історій великим шрифтом», де коротенькі оповідання перемішані із казочками. Це не напружуватиме читача, а поступово готуватиме підґрунтя на майбутнє.

• Поважайте вибір дитини. Може герой оповідання, яким захоплюється малюк, і здається вам смішним і безглуздим – промовчте. Може ви й не визнаєте комікси за справжню літературу – промовчте. Може вам здається, що за сніданком не час для читання – краще промовчте. Так, це не дуже корисно, але бажання читати, воно, як муза, і якщо воно прийшло тут і зараз, то краще – промовчте. Злякаєте – іншого разу може не бути.

• Оточіть дитину книжками. Нехай це стане культом вашої родини. Читайте самі – бо немає ефективнішого засобу виховання, ніж приклад батьків. Запишіть малюка до бібліотеки – бо це стане справжньою пригодою для нього. Залишайте книжки вдома на видних місцях. «Забувайте» їх закрити на цікавому місці, залишайте закладки та позначки – цікавість обов’язково візьме гору. Купуйте нові книжки – вони неперевершені.

• Не переймайтеся, якщо ваша дитина захоплюється футболом, а не читанням. Переймайтеся, якщо вона взагалі нічим не захоплюється. Усьому свій час. Просто не переставайте слідувати нашим порадам.

10 історій великим шрифтом

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)