Як правильно відновити газон після зими?

Блог102

Як правильно відновити газон після зими

Після довгої і холодної зими газон потребує особливої уваги. За цей час трава зазнала стресу від морозів, снігу та відсутності сонячного світла. Тому навесні необхідно провести комплекс заходів для відновлення газону та повернення йому здорового вигляду. Для оздоровчих процедур підходить аератор для газону – зручний та надійний, може бути бензиновим, електричним або на акумуляторі.

Ознаки, що газон потребує відновлення

Після тривалого зимового періоду газон може виглядати не найкращим чином. Слід звернути увагу на такі ознаки:

  • пожовтіння трави. Може бути пов'язане з недостатнім освітленням, морозами або нестачею поживних речовин;
  • лисини. Це ділянки, де трава повністю відмерла. Причини можуть бути різними: вимерзання, витоптування, захворювання;
  • мох. Зволоження та тінь створюють сприятливі умови для його розмноження. Він може покривати значні ділянки газону, заважаючи росту трави;
  • бур'яни. Можуть розмножитися та зайняти значні площі;
  • компактування ґрунту. Внаслідок випадання опадів та танення снігу він може ущільнитися, що перешкоджає доступу повітря та води до коріння трави.

Зимові умови значно впливають на стан газону. Серед основних факторів – сильні морози, сніговий покрив, ожеледиця, нестача сонячного світла та ін.

Підготовка до відновлення газону

Перший крок – ретельне очищення газону від сміття, опалого листя, гілок та інших рослинних залишків. Для цього можна використовувати віялові граблі. Також варто видалити мох та бур'яни, які можуть заважати росту трави. Очищення покращує зовнішній вигляд, сприяє проникненню повітря та вологи, запобігає розвитку хвороб та шкідників.

Аерація – процес проколювання ґрунту для поліпшення його структури. Вона дозволяє покращити доступ повітря до коріння, зменшити ущільнення, поліпшити всмоктування добрив. Способи – вилки для аерації, аератори (спеціальні садові машини для аерації, які можна замовити за посиланням https://www.stihl.ua/uk/c/obpryskuvachi-rantsevi-ta-ruchni-98224 за доступною ціною).

Рівень pH ґрунту впливає на доступність поживних речовин для рослин. Оптимальний показник становить 6,0-7,0. Якщо він занадто низький (кислий ґрунт) або занадто високий (лужний ґрунт), то необхідно внести відповідні корегуючі добавки.

Як відновити газон після зими?

Якщо з'явилися значні лисини, необхідно провести підсів. Для цього потрібно вибрати насіння, яке підходить для регіону та типу ґрунту, підготувати ґрунт, розподілити насіння рівномірно по всій поверхні, загребти та полити, щоб забезпечити достатню вологість. Важливо – після посіву накривають ділянку нетканим матеріалом для захисту від птахів та збереження вологи.

Добрива забезпечують траву необхідними поживними речовинами для росту та відновлення. Для весняного підживлення краще використовувати комплексні добрива, які містять азот, фосфор та калій. Не слід перевищувати рекомендовану дозу, оскільки це може призвести до опіків трави.

Як правильно відновити газон після зими – 2

Догляд за газоном після відновлення

Регулярний полив – один із ключових факторів здорового газону. Особливо важливо підтримувати вологість ґрунту в перші тижні після посіву або підсіву трави. Частота поливу залежить від погодних умов, типу ґрунту та виду трави. В середньому, слід поливати 2-3 рази на тиждень, витрачаючи близько 20-25 літрів води на квадратний метр.

Першу стрижку проводять, коли трава досягне висоти близько 8-10 см. Далі косять регулярно, не дозволяючи їй виростати більше ніж на 5-7 см. Висота скошування залежить від виду трави. Влітку газон доводиться косити частіше, ніж навесні або восени.

Слід регулярно оглядати на наявність шкідників та хвороб. При перших ознаках пошкодження обробляти відповідними препаратами.

Профілактика – правильний догляд з дотриманням правил поливу, підживлення та аерації, вибір стійких сортів трави, своєчасне видалення хворих рослин.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)