Іван Котайлович (українська народна казка)

***

Іван Котайлович (українська народна казка)Був собі чоловік і мав кота. Та й відніс його в ліс, бо старий уже був кіт, негодящий. Іде лісом лисичка і надибає того кота. – Чого ти ходиш по лісі?

– Як був я молодий, то хазяїн мене любив, а як став старий – ніхто мене не хоче.

– То будь мені мужем. Як будеш, то, гай, ходи до мене.

І кіт пішов з нею. Привела лисичка кота до себе додому, і сидять вони в хаті. А до лисички ідуть парубки: ведмідь, вовк, дикий кабан і зайчик. Лисичка зустріла їх та й каже:

– Не йдіть, парубки, до мене, бо в мене е муж.

– А як твого мужа звати?

– Іван Котайлович.

– Як би ми його побачили?

Пішли вони в череду, роздерли корову і посилають ведмедя кликати Івана Котайловича на обід. Ведмідь не хоче йти. Посилають вовка – не хоче. Посилають зайчика. Він не хоче, але йде, з ножки на ножку переступає. Прийшов до хати.

– Добрий день! Просили вас ведмідь, вовк, кабан і я вас просю: приходіть на обід.

– Добре, прийду, – каже Іван Котайлович. Прийшов зайчик до товаришів та й каже:

– Іде вже Іван Котайлович.

– А який він?

– Страшний такий. Сидить під ватрою, а хвіст аж до землі.

– То давай сховаємось, – сказав ведмідь і поліз на дуба. Кабан сховався в сухому листі під дубом, а зайчик з вовком пішли за гору.

Прийшов кіт і став їсти м’ясо. Та й варкає, як усі коти варкають, коли м’ясо їдять. Кабан у листі поворушив хвостом, і листя зашелепотіло. Кіт подумав, що то миш, і скочив на кабана. Кабан напудився, вискочив з листя та й пустився втікати. Кіт напудився кабана і поліз на дуба. А ведмідь думав, що кіт хоче його з’їсти, та й скочив з дуба.

Прибіг ведмідь до вовка й зайчика, а вовк його питає:

– Як там той Іван Котайлович? А ведмідь їм:

– Нас кілко їло м’ясо, і не було нам мало, а воно таке мале і все казало: «Мало, мало». А тоді скочило до кабана. Кабан утік, то воно полізло на дуба за мною. Добре, що ми з кабаном втекли, а то було б нас порозривало.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)