Facebook InstagramPinterestTwitter
Іншою мовою: EN RU

Чому зайці сірі (українська народна казка)

Казки про:
3327

Чому зайці сірі (українська народна казка) На золотім престолі засів всемогутній володар світу, щоб вислухати просьби різних звірів. Прийшла черга до зайців. Тоді виступив найстаріший з них перед володарем і каже: «Всесильний володарю! Усіх звірів ти оздобив різними гарними кольорами; одному тільки нашому родові дав ти простеньку, сіру одіж. Дай нам іншу шерсть: білу, чорну або хоч рябу, щоб звірі з нас не сміялися».– «Добре, любі дітоньки,– відповів володар.– Хай буде по вашій волі». І тільки все це володар сказав – змінилась шерсть у зайців. Одні дістали кожушок білий, другі – червоний, інші – чорний, ще інші – рябий.

Дуже втішилися зайці. І розбіглися по лісі й по полю. Та тільки де не показалися – зараз побачили їх орли, яструби, лисиці, стрільці та почали за ними ганятись та їх убивати. Насилу вдалось їм утекти в гущавину. «Ой, тяжко жити,– каже найстарший заєць.– Кожний ворог нас тепер бачить, а їх у нас багато. Скоро вигублять вони весь заячий рід. Ходімо до всемогутнього, щоб повернув нам нашу одіж».

Як сказали, так і зробили. Пішли. Вислухав їх володар і каже: «Знав я, що ви знову прийдете до мене. Сіру одіж дав я вам на те, щоб ваші вороги не могли вас так скоро побачити і вас так скоро убивати. Бачите тепер, що це було для вашого добра. Та хай буде по вашій волі. Дістанете знов сірий кожушок, але на вічну пам'ятку вашої немудрої забаганки деякі з вашого роду зостануться в різнокольоровій одежі та будуть жити коло людських хат як свійські зайці – кролики».

І з того часу мають зайці свою давню сіреньку шерсть.