Безпека юного велосипедиста: міфи та факти

Блог1042

Безпека юного велосипедиста: міфи та факти

З їздою велосипедом, точніше з недотриманням техніки безпеки, пов'язано багато травм. Особливо часто вони трапляються влітку, коли юні велосипедисти найактивніші. Навіть якщо ви придбали своїй дитині сучасний мтб велосипед, це аж ніяк не гарантуватиме юному велосипедисту повної безпеки. Травми можуть бути дуже серйозними, а подекуди навіть мати безповоротні наслідки. Ґрунтуючись на даних Американської академії педіатрії ми розібрали основні міфи, пов'язані з їздою велосипедом, і також розглянемо правила, яким потрібно навчити дитину будь-якого віку.

Міф 1. Моїй дитині не потрібно одягати шолом під час коротких поїздок околицями

Під час кожної поїздки на дитину має бути шолом. Безліч нещасних випадків трапляються на дорогах на прибудинковій території, на тротуарі або велосипедних доріжках. Справді, більшість аварій за участю велосипеда трапляються поблизу будинку. Шолом захистить дитину від серйозних травм, тому його необхідно носити щоразу, коли дитина сідає на велотранспорт. Крім того, якщо ваше чадо одягатиме шолом щоразу, це увійде до його звичок і стане нормою.

Міф 2. Підійде будь-який шолом, наприклад для американського футболу

Тільки велосипедний шолом може захистити голову від падіння велосипеда. Інші створені для захисту від інших типів пошкоджень.

Міф 3. Щоб дитина розвивалася, потрібно купити їй більший велосипед

Невідповідні за розміром велики є загрозою для безпеки дитини. У малюка просто ще немає таких навичок та координації для управління великим. Ваша дитина повинна вміти сидіти на сидінні, поклавши руки на кермо, і діставати мисочками обох ніг до землі. Перший велосипед має бути обладнаний і ножним гальмом, оскільки м'язи рук і координація у малюка ще недостатньо розвинені, щоб керувати ручним гальмом.

Міф 4. Їхати обличчям до потоку машин безпечніше

Ваша дитина повинна їхати, як і всі, дотримуючись правостороннього руху. Велосипедист, який їде назустріч потоку, дивує і замішає водіїв. Майже чверть зіткнень велосипед-автомобіль відбувається у тому випадку, коли велосипедист їде проти загального потоку машин.

Міф 5. Дитина не повинна використовувати сигнали руками, тому що вона може втратити контроль за велосипедом

Сигнали, що подаються велосипедистом, є частиною правил дорожнього руху. Дитина має знати їх перш, ніж поїде вулицями міста. Якщо дитина не має навичок одночасної їзди на велосипеді та подачі спеціальних сигналів руками, то їй не слід виїжджати на вулиці міста.

Міф 6. Світловідбивачі на велосипеді та світловідбиваючий жилет роблять їзду в темряві повністю безпечною

Дітям, в принципі, небезпечно їздити у темну пору доби. Нічне водіння вимагає особливих навичок та спеціального обладнання, яке є у небагатьох. Так що безпечніше не дозволяти дитині кататися в сутінках або з настанням темряви. Але жилети та наклейки дуже потрібні, вони роблять велосипедиста видимим для автоводіїв.

Міф 7. Я не маю навчати дитину всім цим правилам безпеки. Адже я в дитинстві катався і все було добре. Велосипед – це просто весела розвага!

Кататися на велосипеді дійсно весело… якщо це безпечно! На жаль, більшість людей навіть і не підозрюють скільки сотень і тисяч дітей зазнають травм при падінні з велосипеда. Можливо, вам і пощастило вирости без них, але не варто покладатися лише на успіх – захистіть своїх дітей. Навчіть їх цим простим правилам.

  1. Завжди одягати велосипедний шолом.
  2. Їхати праворуч, разом із потоком.⠀
  3. Використовувати правильні сигнали руками.
  4. Дотримуватись ПДР та сигнали світлофора.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)