З якого віку дитину можна залучати до вивчення англійської?

Блог1169

З якого віку дитину можна залучати до вивчення англійської?

Розбираємо з якого віку вчити англійську легко і ефективно і знаходимо відповідний метод вивчення мови.

Багато батьків мріють, щоб їхня дитина виросла білінгвом і з однаковою легкістю розмовляла і українською, і англійською. Вони вже з молодшого шкільного віку записують своїх дітлахів на курси англійської мови. Бажання цілком зрозуміле – вже сьогодні знання англійської вважається вагомим плюсом, а через 10-15 років це стане обов'язковою вимогою для освіченої людини. Міжнародні зв'язки розвиваються, а інтернет дозволяє навчатися у закордонних вишах та працювати в іноземних компаніях, не залишаючи рідного міста.

Чим раніше людина починає вивчати іноземну мову, тим краще вона ним володіє. Але коли потрібно починати вчити англійську?

Педагоги та психологи стверджують, що найактивніше діти вбирають знання з 1,5 до 9 років. Це саме той вік, коли у дитини формуються основні мовні навички та її мозок найкраще сприймає та запам'ятовує звуки іноземної мови. Пізніше структури мозку, відповідальні за розвиток мови, стають менш гнучкими. Саме тому дорослим вивчення іноземної мови дається набагато важче.

Діти здатні дуже швидко засвоювати англійську, але за однієї умови – цей процес має приносити задоволення. Тому навчання у різних вікових категоріях має свої особливості.

З народження до 1,5 років

У цей момент закладається фундамент – діти чують і запам'ятовують звуки, які незабаром матимуть для них сенс і стануть словами. Хороший варіант для знайомства малюків з англійською – це колискові, віршики, активні ігри англійською мовою.

Від 1,5 до 2 років

Деякі лінгвістичні школи починають навчати дітей із дворічного віку. Це досить сприятливий період розвитку, коли вся мозкова діяльність прямує до вивчення мови. Навчання проводиться в ігровій формі, оскільки гра – основний спосіб пізнання світу для будь-якої дитини. У цей період можна використовувати будь-які ігри, які подобаються малюкові, головне – не примушувати його, інакше англійська почне асоціюватись із чимось неприємним.

Від 3 до 5 років

Багато фахівців впевнені, що це відповідний вік: мовні навички вже склалися, а мозок ще досить гнучкий і активний, щоб з легкістю засвоювати все нове. У цей час вивчення англійської працює і загальний розвиток: поліпшується пам'ять, мислення, сприйняття, уяву. Але ще важливішим є те, що у дітей у цьому віці немає страху перед використанням мови, і якщо вони почнуть вчити її до 5 років, то ніколи не зіткнуться з мовним бар'єром.

Від 5 до 10 років

У цьому віці не пізно починати займатися англійською – швидке та ефективне вивчення іноземної мови ще можливе. Але будьте готові до труднощів. У дитини в цей час вже з'являються соціальні очікування та страх помилки, а це суттєво ускладнює навчання. Тому найважливіше в цей період – організувати навчання так, щоб у дитини не було шансу помилитися, і показати, що мова потрібна насамперед для спілкування.

Від 10 і більше

З кожним роком потяг до пізнання світу у дітей знижується, а думка оточуючих стає все більш важливою. Підлітки та дорослі, навіть знаючи іноземну мову, бояться говорити нею. Вони намагаються дотримуватися правил граматики і думають, що говорити потрібно на рівні носія - або не говорити зовсім. Перш ніж сказати щось, вони подумки промовляють слово чи фразу. Це заважає швидко подолати мовний бар'єр.

Навчання дітей англійської з раннього віку не тільки можливе, а й бажане. Воно допомагає розвинути мовні навички мови, мислення та пам'ять. Тому так важливо закласти базу, яка допоможе вивчати мову у старшому віці. Але, головне, навчить дитину ставитись до англійської (та й будь-якої іншої іноземної мови) не як до фортеці, яку потрібно брати з боєм, а корисного інструменту для спілкування.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)