Вій


Вій (казка)

Де живе

Де живеУ дрімучому густому пралісі.

Родичі

РодичіКельтський Балор зі згубним оком і гноми (вважається, що Вій — головний начальник усіх гномів).

Родинний стан

Родинний станНеодружений.

Зовнішній вигляд

Зовнішній виглядГрізний клишоногий дідок, схожий на великий кострубатий пень. Дебелі руки й ноги Вія оповиті корінням, тулуб укритий посохлими грудками землі. Повіки й брови висять мало не до землі й настільки важкі, що стариган не може розплющити очей. Отож повіки Вію піднімають кілька помічників залізними вилами. Очі в чудовиська величезні й пронизливі — саме в них міститься його страшна сила. Голос у цієї істоти замогильний, долинає ніби з-під землі.

Здібності

ЗдібностіОдним поглядом убиває людей, спопеляє міста й села. За іншою версією, Вій своїм лихим оком не вбиває, а лише знімає дію всіх оберегів, і нечиста сила знищує людину.

Рід занять

Рід занятьВважається, що злі духи не можуть бачити живих людей, тому вони використовують Вія як провідника, який вказує на них.

Друзі

ДрузіЧорти і всіляка нечисть.

Вік

Вік500 років.

Це цікаво

Це цікавоГадають, що ім’я Вій походить від слова «вії». Хоч цей дідуган і наганяв жах, проте був надзвичайно справедливий. Як володар пекельного царства він судив різних лиходіїв, і підкупити його було неможливо.Сонячного світла Вій не любив, тому завжди жив під землею.

Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)