«Сучасні діти майже не читають книг!». Ви думаєте, що це фраза про сьогодення? Насправді цій проблемі більше 50 років. Відколи телебачення стало більш-менш загальнодоступним, читання почало втрачати прихильників серед підростаючого покоління, хоча дитяча література розвивалася. Справа в тому, що готове зображення позбавляє мозок потреби трудитися над створенням власної картинки, змальованої словами.
А з появою цифрових технологій та інтернету у сучасних дітей є максимум розваг – відео-ігри, соцмережі, доступ до кінофільмів та мультфільмів у будь-який час. І все це легко, все це не потребує зусиль, як навчання читанню. Що ж робити? Передусім слід мати доступ до якісної сучасної дитячої української літератури, великий вибір якої є в інтернет-магазині «Навчальна книга. Богдан».
Що говорять діти про читання?
Дитячі психологи наводять кілька основних причин неохоти дітей читати:
- Нудьга. Багатьом дітям нецікаво читати, бо здебільшого книги їм нав’язують батьки: класику дитячої літератури, яку ще вони читали в дитинстві, чи просто сучасні бестселери, не поцікавившись вподобаннями нащадка.
- Не вистачає часу. Справді, однією з тенденцій сьогодення є максимальна завантаженість дітей попри школу різними розвиваючими гуртками і секціями. Тому часто на читання для задоволення дійсно неможливо виділити час.
- Читати важко. Є певна категорія малюків, для яких читання – важка і повільна робота. Причинами можуть бути як спадкові фактори, так і специфічні порушення здатності навчитися читати і писати – дислексія. Саме такою вадою страждав син письменника Ріка Ріордана, автора бестселерів сучасної дитячої літератури на теми давньогрецької міфології. Тому батько, щоб підбадьорити малюка, придумав героя – сина Нептуна, якому важко було читати англійські літери, бо його мозок був налаштований на давньогрецькі.
- Не отримують задоволення. Часто діти сприймають читання як обов’язок, адже їх змушують читати і основну українську дитячу літературу, і додаткову.
Проте, не зважаючи на всі ці причини, можна і варто привчити дитину до читання.
Як заохотити дитину читати
Дитяча література – це не лише спосіб розвитку і виховання малечі, але і відпочинок, задоволення, розвага. Пропонуємо кілька порад, які зможуть нівелювати вищеперераховані проблеми з читанням:
- Запропонуйте дитині самій обрати книги на теми, які її цікавлять.
- Читаючи для себе, діліться з сином чи донькою враженнями, покажіть, як це цікаво і захоплююче.
- Читайте вголос з народження дитини, зробіть це сімейною традицією. Коли дитина навчиться читати самостійно, просіть її почитати вголос вам.
Зробіть книгу не обов’язком, а предметом задоволення, нагородою і потурбуйтесь про хорошу домашню бібліотеку.
Підбірка цікавих книг для дітей
Пропонуємо звернути увагу на кілька книг від видавництва дитячої літератури «Навчальна книга. Богдан»:
- «Доктор Проктор і велика крадіжка» – одна із серії пригодницьких історій популярного норвезького письменника Ю. Несбе про божевільного вченого та його друзів.
- «Мама Му на дереві» – книга шведської письменниці, лауреатки премії Астрід Ліндгрен – Юйї Віспандер про веселу корову та її друга Ворона (серія про пригоди Мами Му та Ворона).
- «Пташка Аліса» української авторки Головач Наталії розповідає про непосидючу дівчинку Алісу, котра стала пташкою. А як знову стати Людиною? Разом із маленькими читачами Аліса зрозуміє справжню суть цього слова і знову стане собою.
Ці та інші чудові зразки дитячої літератури купити за доступною ціною можна в інтернет-магазині «Навчальна книга. Богдан»: https://bohdan-books.com/catalog/3128/. Завдяки їм ваша дитина стане частиною великої родини любителів книг.