Сучасні діти не читають, або як обрати правильні книги для вашої малечі

Блог2179

«Сучасні діти майже не читають книг!». Ви думаєте, що це фраза про сьогодення? Насправді цій проблемі більше 50 років. Відколи телебачення стало більш-менш загальнодоступним, читання почало втрачати прихильників серед підростаючого покоління, хоча дитяча література розвивалася. Справа в тому, що готове зображення позбавляє мозок потреби трудитися над створенням власної картинки, змальованої словами.

Сучасні діти не читають, або як обрати правильні книги для вашої малечі

А з появою цифрових технологій та інтернету у сучасних дітей є максимум розваг – відео-ігри, соцмережі, доступ до кінофільмів та мультфільмів у будь-який час. І все це легко, все це не потребує зусиль, як навчання читанню. Що ж робити? Передусім слід мати доступ до якісної сучасної дитячої української літератури, великий вибір якої є в інтернет-магазині «Навчальна книга. Богдан».

Що говорять діти про читання?

Дитячі психологи наводять кілька основних причин неохоти дітей читати:

  • Нудьга. Багатьом дітям нецікаво читати, бо здебільшого книги їм нав’язують батьки: класику дитячої літератури, яку ще вони читали в дитинстві, чи просто сучасні бестселери, не поцікавившись вподобаннями нащадка.
  • Не вистачає часу. Справді, однією з тенденцій сьогодення є максимальна завантаженість дітей попри школу різними розвиваючими гуртками і секціями. Тому часто на читання для задоволення дійсно неможливо виділити час.
  • Читати важко. Є певна категорія малюків, для яких читання – важка і повільна робота. Причинами можуть бути як спадкові фактори, так і специфічні порушення здатності навчитися читати і писати – дислексія. Саме такою вадою страждав син письменника Ріка Ріордана, автора бестселерів сучасної дитячої літератури на теми давньогрецької міфології. Тому батько, щоб підбадьорити малюка, придумав героя – сина Нептуна, якому важко було читати англійські літери, бо його мозок був налаштований на давньогрецькі.
  • Не отримують задоволення. Часто діти сприймають читання як обов’язок, адже їх змушують читати і основну українську дитячу літературу, і додаткову.

Проте, не зважаючи на всі ці причини, можна і варто привчити дитину до читання.

Як заохотити дитину читати

Дитяча література – це не лише спосіб розвитку і виховання малечі, але і відпочинок, задоволення, розвага. Пропонуємо кілька порад, які зможуть нівелювати вищеперераховані проблеми з читанням:

  1. Запропонуйте дитині самій обрати книги на теми, які її цікавлять.
  2. Читаючи для себе, діліться з сином чи донькою враженнями, покажіть, як це цікаво і захоплююче.
  3. Читайте вголос з народження дитини, зробіть це сімейною традицією. Коли дитина навчиться читати самостійно, просіть її почитати вголос вам.

Зробіть книгу не обов’язком, а предметом задоволення, нагородою і потурбуйтесь про хорошу домашню бібліотеку.

Сучасні діти не читають, або як обрати правильні книги для вашої малечі – 2

Підбірка цікавих книг для дітей

Пропонуємо звернути увагу на кілька книг від видавництва дитячої літератури «Навчальна книга. Богдан»:

  1. «Доктор Проктор і велика крадіжка» – одна із серії пригодницьких історій популярного норвезького письменника Ю. Несбе про божевільного вченого та його друзів.
  2. «Мама Му на дереві» – книга шведської письменниці, лауреатки премії Астрід Ліндгрен – Юйї Віспандер про веселу корову та її друга Ворона (серія про пригоди Мами Му та Ворона).
  3. «Пташка Аліса» української авторки Головач Наталії розповідає про непосидючу дівчинку Алісу, котра стала пташкою. А як знову стати Людиною? Разом із маленькими читачами Аліса зрозуміє справжню суть цього слова і знову стане собою.

Ці та інші чудові зразки дитячої літератури купити за доступною ціною можна в інтернет-магазині «Навчальна книга. Богдан»: https://bohdan-books.com/catalog/3128/. Завдяки їм ваша дитина стане частиною великої родини любителів книг.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)