Нежить при прорізуванні зубів: норма чи ознака хвороби

Блог9454

Під час прорізування зубів малюк стає дуже примхливим. У нього сверблять і болять ясна. Тільки знеболювальні засоби допомагають заспокоїти дитину. Але це не єдина ознака прорізування. Чи може бути нежить через зуби? Чи він є симптомом ГРВІ?

Нежить при прорізуванні зубів у дітей

Чи може бути нежить під час прорізування зубів?

Дуже важливо не переплутати ознаки появи різців із симптомами ГРВІ. При прорізуванні зубів у дитини знижується імунітет, на тлі його зниження може початися нежить, кашель, піднятися температура або відбутися діарея. До стану здоров'я дитини потрібно поставитися серйозно.

Симптоми, коли нежить є нормою:

  • Збільшення слизу, що виділяється з носа.
  • Відсутність закладеності.
  • Нежить не сильний і минає протягом трьох днів.
  • Слиз прозорий і рідкий.

Перераховані вище симптоми з'являються через те, що в процесі прорізування активізується кровообіг ясен, які анатомічно тісно пов'язані зі слизовою оболонкою носа. Це призводить до активної роботи залоз та виділення слизу.

Але не завжди поява нежитю можна пов'язувати із цим процесом. У нормі у дитини не повинно бути жодних побічних симптомів, окрім болі в яснах.

Якщо з'являється сильний нежить, спостерігається закладеність носа, а слиз стає зеленим або білим, то потрібно звернутися до лікаря. Це не є ознакою прорізування зубів, а свідчить про ГРВІ.

Нежить при прорізуванні зубів у дітей – 2

Що робити, якщо з'явився нежить?

Дуже часто робити нічого не треба. Нежить закінчиться через 3-4 дні. Але виділення можуть бути настільки рясні, що заважають дитині нормально дихати. У цьому випадку можна зробити наступне:

  1. Промити ніс і зволожити слизову. Засохлі скоринки потрібно розмочити та видалити з носової порожнини. Промивати ніс можна фізрозчином, морською або звичайною водою, сольовим розчином або будь-якими назальними краплями.
  2. Видалити слиз. Зайву рідину можна прибрати за допомогою піпетки або аспіратора.
Якщо нежить не проходитиме через 6 днів, то потрібно звернутися до педіатра. Судинозвужувальні краплі не можна застосовувати більше цього терміну.

Нежить у дітей до року часто пов'язують із появою зубів. Це не завжди так, особливо якщо піднімається температура тіла та з'являється кашель. У такому разі йдеться про ГРВІ, адже на тлі зниження імунітету дитина може легко отримати інфекцію.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)