Несарт і нечесний суддя (чеченська казка)

***

Несарт і нечесний суддя (чеченська казка)Йшов Молла Несарт додому – і раптом хтось сильно вдарив його ззаду по шиї. Розгніваний Несарт обернувся й гримнув на напасника:

– За що ти вдарив мене, і яке ти маєш право таке чинити?

– Пробач мені, чоловіче, я помилився,– заговорив ненайомий,– Я мав тебе за іншого, аж ти, виявляється, тільки схожий на того...

Проте хоч незнайомий і вибачився, Молла Несарт вибачення не прийняв і подав на напасника скаргу судді. Не знав Несарт, що суддя в цьому аулі й напасник були друзі. І звідки ж було знати, що суддя і той багач, який образив Несарта, тайкома стрілися й домовилися, як поводитися на суді?

І от настав день суду. Молла Несарт почав скаржитися судді на зухвалість багача, який завдав йому нечуваної образи,– а суддя навіть слухати не хоче. Та від Несарта просто так не відчепишся! Тож суддя, аби створити видимість справедливості, сказав:

– Візьми від звинуваченого один карбованець та й по всьому!

– А в мене грошей при собі немає,– відповів багач.

– То сходи додому та й принеси,– наказав суддя, підморгнувши багачеві,– А ми почекаємо...

Пішов багач додому. Минає година, друга, третя... Нема багача з отим карбованцем... Зрозумів тоді Молла Несарт, що його ошукано. Він підвівся з свого місця, підійшов до судді, дав йому по шиї та й каже:

– Більше чекати я не маю часу. Оскільки я завдав тобі такої ж образи, як твій друг мені, то візьми у нього мого карбованця та й по всьому!..

Комментариев: 2 RSS

2Eugen-Lukyanyuk16-01-2018 11:52

Неизвестно, суть полягає у тому, що суддя поплатився за свою нечесність. Суддя відпустив багача й підморгнув йому на знак того, що той може не повертатися з карбованцем. За це й отримав на горіхи smile cool smile

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)