Мені один, а тобі решта (герцеговінська казка)

***

Мені один, а тобі решта (герцеговінська казка)Якось султан прогулювався Стамбулом. Коли бачить: учні вибігли зі школи. «Треба,– подумав він,– поговорити з котримось із них, щоб діти знали, що султан цікавиться ними». Підкликав він одного хлопчину до себе і став розпитувати його, як він вчиться, які науки вивчає. А коли хлопець відповів на всі султанові запитання, той дістав з кишені золотий дукат і простягнув йому. Але хлопець відмовився його брати.

– Чому ти відмовляєшся від мого подарунка? – запитав здивований султан.

– Бо мама ще подумає, що я його десь украв!

– А ти візьми дукат і скажи матері, що його тобі подарував султан.

Та хлопчина відповів йому:

– Ні, не візьму, мати скаже: «Якби султан хотів щось подарувати, він би дав тобі більше!»

Султан засміявся, набрав повну жменю дукатів і дав хлопцеві та сказав прийти до палацу, бо хоче дати йому ще багатший подарунок.

У призначений час прийшов хлопчина до султанового палацу. Аж там вартовий не пропускає його. Як не просив його хлопець – той і слухати не хоче. Нарешті вартовий каже:

– Ну, гаразд, пропущу. Але ти поділишся зі мною подарунками, які султан тобі дасть.

– Згода, – відповів хлопець, – Мені один, а тобі решта.

Коли вартовий почув таке, то ще й провів його до султанових покоїв.

Прийшов хлопець до султана, а той його й питає, що подарувати йому. Хлопчина попросив сто ударів палицею по п’ятах. Султан здивувався з такого прохання й спробував відмовити його, адже не для того він його прикликав до себе, але хлопець затявся на своєму: тільки сто ударів – і все. Нічого не вдієш. Султан звелів слугам принести палиці. Тоді хлопець і каже йому:

– Світлий султане! Звели мене вдарити один раз, а останні дев’яносто дев’ять ударів віддай вартовому, який стоїть на брамі перед палацом. Бо я йому, щоб він пропустив мене до тебе, пообіцяв, що собі візьму лише один твій подарунок, а решту йому віддам. Свого слова я повинен дотримати.

Султан вислухав хлопчину, вартового наказав покарати й звільнити зі служби, а хлопця взяв до себе, вивчив і зробив його своїм першим міністром.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)