Кікімора домова


Кікімори домові

Інші імена

Інші іменаШишимора, кікімора, сусідка.

Де живе

Де живутьУ хатах, за пічкою, у хліву або ж у лазні.

Родинний стан

Родинний станОдружена з домовиком.

Зовнішній вигляд

Зовнішній виглядЗлий дух, маленька згорблена бридка баба з нечесаним волоссям. Ходить у дранті. Може перекинутися на сіру кішку. Кікімора така маленька, що й носа не потикає на вулицю, бо її віднесе вітром аж у поле. За іншими описами, це потворний карлик. Голова його завбільшки з наперсток, а тіло тонке, мов соломинка.

Характер

ХарактерПустотливий. Залюбки погомонить із господарями хати, у якій живе. Якщо господиня працьовита й охайна, кікімора допоможе їй прясти пряжу або ж приготувати обід.

Здібності

ЗдібностіПряде пряжу незвичайним способом — ніби навпаки, також плете мережива й шиє.

Рід занять

Рід занятьУдень кікімора тихенько сидить за пічкою, а вночі лякає дітей, плутає господині пряжу, вештається по хаті й голосно сопе або ж стрибає по підлозі синіми вогниками. Часто бешкетує: гримить посудом і кришками каструль, трощить горщики й полумиски, псує їжу. Може жбурнути цибулиною, вискубти пір’я в курей або ж вистригти вовну в овець.

Улюблена їжа

Улюблена їжаПташині яйця.

Це цікаво

Це цікавоЯкщо малюк прокинувся вранці зі скуйовдженим волоссям, а його ноги опинилися на подушці, отже, в будинку з’явилася кікімора. Вигнати її можна тільки одного-єдиного дня, 17 березня, спеціальними замовляннями. Щоб відлякати кікімору від хати й хліву, над дверима вішають камінчик із дірочкою посередині — «курячого бога». Якщо людина побачить шишимору, це віщує їй якісь зміни в житті.

Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)