Яку гітару обирати для дитини та коли впіймати момент

Блог853

В молодшому віці батькам іноді складно виявляти таланти дитини, відрізняти миттєві пориви від довготривалого захоплення. Школярі чіткіше формулюють свої бажання, часом дивують дорослих інформацією про напрямки, які їх зацікавили. Якщо помічений інтерес до музики, його обов’язково варто підтримати.

Яку гітару обирати для дитини та коли впіймати момент

Тип гітари та звучання

Вибір бренду, ціни та дизайну залежить від індивідуальних вподобань малечі та фінансових можливостей батьків. Виробники пропонують широкий вибір гітар з різноманітним оформленням, кожен зможе знайти свій інструмент серед розмаїття пропозицій. Приділимо більше уваги основним типам гітар, та їх особливостям. Якщо дитині менше ніж 5 років, вручати серйозну гітару ще зарано. Для старту наймолодших оптимальним стане укулеле з чотирма струнами та тонким грифом. Акорди на ньому простіші, з затисканням струн також не виникне складнощів. Для доросліших прихильників гітарної гри можна розглядати поширені варіанти:

  • класична гітара часто рекомендується для навчання, має м’яке та глибоке звучання;
  • акустична дзвінка та голосна, але потребує більше терпіння та старанності, вчитися на ній складніше;
  • електрогітара підходить для відтворення будь-якого формату музики, але вона дорожча;
  • електроакустична поєднує характеристики двох попередніх моделей, має специфічний м’який тембр.

Класична гітара є типовою моделлю для музичних шкіл. Тандем широкого грифа та нейлонових струн забезпечує легке звикання пальців, безболісне затискання струн. Після вивчення цього інструменту дуже легко перейти до акустичної. Металеві струни роблять її не самою зручною для новачків, але зусилля та бажання отримати відповідний звук допоможуть впоратися з початковим дискомфортом. Після нетривалих тренувань гра буде приносити виключно задоволення.

Електрогітара – солідний інструмент, що стане гарним подарунком для жвавої та енергійної дитини. Вона актуальна для тих, хто гарантовано впевнений у тривалості свого захоплення, та не кине нову іграшку через кілька днів. Підключення різноманітних педалей та процесорів дозволяє втілити будь-яку музичну ідею, посилити інтерес юного музиканта. Спеціалізовані магазини пропонують багато варіантів додаткових елементів. Наприклад, у Гітарному домі достойний вибір моделей різного типу та аксесуарів до них. Електроакустичну гітару можна використовувати і як звичайну акустику, і для відтворення складних оригінальних ритмів.

Готовність до навчання грі на інструменті

З 5 років дитина готова активно навчатись, вбирати знання, які їй подаються. Вона легко сприймає нову інформацію та швидко розвивається. У 12 років мозок та психіка вже майже сформовані, тому оптимально починати трохи раніше. Але гітара – інструмент, з яким можна почати ознайомлення коли завгодно. Для початку потрібно впевнитись у готовності потенційного музиканта до навчання та тренувань.

Дитина повинна легко втримувати інструмент у зручному для себе положенні. Для підлітків стандартний розмір не зовсім зручний, завеликі габарити заважають сконцентруватись на справі. Оптимальним рішенням буде придбання меншої моделі, наприклад, акустичну гітару 3⁄4 легко охопити. Окрім розмірів вона виділяється порівняно малою вагою, що значно полегшує носіння до школи, на концерти, або на зустрічі з друзями. Інші фактори, що підтверджують готовність до гри:

  • посидючість, бажання витрачати час та зусилля на навчання;
  • сильні пальці, що можуть перебирати струни без надмірних зусиль;
  • цікавість та бажання досягнути конкретних результатів (вивчити певні мелодії, вразити ровесників).

Якщо якихось факторів не вистачає, можна попрацювати над їх отриманням. Важливо пам’ятати, що творчий процес не завжди може коригуватися за допомогою зовнішнього впливу. Дозвіл на розвиток у комфортному темпі допоможе дитині самостійно визначати цілі та планомірно рухатися до них.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)