Як з’явилися на землі перші люди (африканська казка)

***

Як з'явилися на землі перші люди (африканська казка)Могутній Дух Землі жив собі самотою у своєму великому селі і дуже нудьгував.

– Ох і нудьга! – бідкався він.

Та найбільше дошкуляло йому те, що не було в нього приятеля, з яким можна було б викурити люльку. А треба сказати, що тютюн ріс усюди. Отож Дух Землі був один-однісінький і мусив палити на самоті. А опівдні не було кому приготувати для нього обід. Йому зовсім не подобалося жити самому, і він вирішив: «Треба створити людей, щоб вони готували мені обід і палили зі мною тютюн».

Пішов він до лісу і знайшов дерево, на якому росли горіхи нкула. Потрусив він дерево, і горіхи попадали додолу.. Дух Землі позбирав горіхи й повернувся додому. Багато днів ходив він до лісу по горіхи нкула, аж поки наносив їх велику купу. Подивився на них Дух Землі і подумав: «Певно, вже досить».

Зсипав він усі горіхи до одного кошика і відніс його на берег великого озера. Там у нього була велика й гарна пірога. Пересипав він горіхи до піроги й покликав крокодила, що саме висунув голову з води:

– Йди-но сюди!

Крокодил підплив до Духа Землі, і той впріг його в пірогу.

– Пливи! – наказав він крокодилу. А треба вам сказати, що Дух Землі ніколи сам не веслував.

Крокодил слухняно потягнув пірогу за собою.

– Далі від берега,– наказав Дух Землі крокодилові, і той поплив на середину озера.

Крокодил довго гріб лапами, і з них почала сочитися кров, але він все гріб і гріб. То було велике озеро, таке велике, що й берегів не видно, таке велике, що тяглося аж туди, де сідає сонце. Отож крокодил усе плив і плив, тягнучи за собою пірогу все далі й далі.

Коли вже далеченько відплив від берега, Дух Землі наказав йому спинитися.

Крокодил охоче спинився. Дух Землі взяв найбільшого горіха, дмухнув на нього й мовив:

– Ти будеш першим чоловіком!

І кинув горіха у воду. Горіх не потонув, а поплив до берега.

Тоді Дух Землі схопив другого горіха, дмухнув на нього і теж кинув у воду:

– Ти будеш жінкою!

І цей горіх не потонув, а поплив до берега. Так само Дух Землі вчинив з усіма іншими горіхами.

А тоді наказав крокодилу тягти пірогу до берега.

Крокодил послухався, почав гребти лапами і потяг пірогу до берега. Коли вони дісталися берега, Дух Землі вийшов на сухий пісок, де на нього уже чекав натовп людей. їхній ватажок виступив уперед і сказав:

– Це я!

А інші закричали:

– Це ми! Це ми!

Дух Землі повів людей до своєї оселі і, коли вони прийшли на великий майдан, мовив:

– Ось тут ви житимете.

Дух Землі став вождем. Він розмовляв із чоловіками, жінки готували їсти, а треба сказати, що куховарити вони вміли, і Дух Землі більше не нудьгував. А після обіду чоловіки курили люльки і розповідали один одному про різні пригоди.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)