Як старий лис лева перехитрив (інгуська казка)

***

Як старий лис лева перехитрив (інгуська казка)Жили у лісі різні звірі. Все було б нічого, та неподалік оселився лев і наклав на звірів данину: зайці мусять йому живе зайченя принести, вовки – вовченя, лисиці – лисеня. Довелося підкоритися: хто посміє сперечатися з грізним левом?!

Плачуть звірі, але дітей своїх несуть левові!

Ось настала черга й лисицям живу данину леву відносити. Старий лис думав-думав та й надумав: треба позбутися жадібного лева. І пішов він до лева сам, без данини. Лев побачив його й заревів:

– Ти чому так довго не йшов? Та ще й з порожніми руками посмів прийти!

– О всемогутній леве! Вів я до тебе своє лисеня, аж тут біля великого дерева стрів мене ще один лев і відібрав те, Що належить тобі.

– А куди ж він подівся?

– Якщо ти зволиш підвестися й піти за мною, то я покажу тобі, де переховується цей розбійник.

Ішли вони та й ішли, аж зупиняється лис біля великого дерева. Підвів лис лева до глибокого колодязя, схованого під гілками, і каже:

– Ось тут цей грабіжник! Підніми мене, і ми удвох зазирнемо в цю яму.

Лев підняв лиса, і вони обидва зазирнули в колодязь. Там, у воді, побачили вони свої відображення. Лев був нездогадливий, він подумав, що то й справді сидить у колодязі ще один лев і тримає лисеня. Розлютився він, відкинув лиса геть, а сам стрибонув у колодязь. Там і захлинувся.

Отак звірі позбулися жадібного лева.

Будь ласка, залиште свій відгук!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Відгук буде опублікований після перевірки модератором :)

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)