Як правильно вибрати зручне і функціональне взуття для вашої дитини

Блог1086

Як правильно вибрати зручне і функціональне взуття для вашої дитини

Часто, коли батьки купують взуття своїм дітям, вони досить швидко починають розуміти, що вибрати красиві, зручні та функціональні дитячі черевики не так то вже й легко. Спочатку виникає спокуса вибрати найчарівнішу пару, але вибір взуття для вашого малюка залежить більше від посадки та функціональності, ніж від моди й естетичних вподобань батьків. Розвинути дитячі стопи здоровими допоможе зовсім не пара гарненьких черевичків, а зручне та комфортне дитяче взуття.

Стопа дитини може продовжувати рости приблизно до 18 років. Ось чому правильна посадка та функціональність взуття настільки важливі для здоров’я та розвитку її ніг.

Чому так важливо вибирати дитяче взуття правильно

У короткостроковій перспективі взуття, яке не підходить дитині, може спричинити біль у ногах, а також стати причиною виникнення мозолів, натоптишів, врослих нігті або водянистих пухирів.

У довгостроковій перспективі можуть розвинутися більш серйозні проблеми, такі як деформація стопи та пальців. Якщо ваша дитина носить незручні черевики протягом усього періоду свого розвитку – особливо до 5 років – це також може призвести до інших довгострокових проблем із поставою чи ходьбою – або навіть викликати біль у спині у дорослому віці.

Насправді, багато проблем зі стопами в дорослому житті починаються з неправильного взуття або поганого досвіду стоп у дитинстві. Ми пропонуємо п’ять порад, які допоможуть вам піти з найкращою парою дитячого взуття.

1. Виміряйте стопи вашої дитини

Замість того, щоб намагатися зробити це самостійно вдома, виміряйте ноги дитини у взуттєвому магазині. Співробітник магазину матиме найкраще обладнання, щоб підібрати правильну довжину та ширину для ніг вашого чада.

Додаткова порада: найкраще, щоб ваш малюк стояв і навантажував кожну ногу, що подовжує її для більш точного вимірювання.

2. Не купуйте занадто великі черевики

Однією з найпоширеніших проблем є те, що батьки купують взуття, яке завелике для своїх дітей. Це особливо важливо для немовлят і малюків, які тільки вчаться ходити і часто хитаються на ногах.

Батьки часто купують більші туфлі, думаючи, що їх діти виростуть у них і вони прослужать довше. Але реальність така, що взуття, більше на половину чи цілий розмір, робить вашу дитину вразливою до спотикань і падінь, які можуть призвести до травм.

3. Завжди перевіряйте пальці ніг

Адекватна ширина та глибина передньої частини взуття або підноска допомагає запобігти тісноті чи підвищеному тиску на пальці. Переконайтеся, що ваша дитина може легко рухати передньою частиною стопи у своєму взутті та вільно ворушити пальцями – без ковзання чи здавлювання пальців.

Залиште від 1 до 2 сантиметрів (або приблизно на ширину великого пальця) від найдовшого пальця до передньої частини черевика. Більше 3 см - занадто великий, а менш ніж 1 см занадто мало.

4. Зручність і функціональність понад усе

Діти, як правило, енергійні та люблять займатися спортом та іншими фізичними навантаженнями, тому найкраще вибирати спортивне взуття із закритим носком і підтримкою дуги.

Гумова підошва також чудово підходить для дітей, оскільки вона має підвищений опір ковзанню та допомагає знизити ризик падінь. Тверда підошва забезпечує кращу підтримку, тоді як взуття, яке ви можете вільно згинати вперед і назад (м’яка підошва), забезпечує дуже слабку підтримку та контроль руху стопи.

Американське товариство ортопедів стоп і гомілковостопного суглоба також пропонує купувати взуття з дихаючих матеріалів, таких як шкіра, полотно або сітка. Дитячі ноги потіють більше ніж дорослі. Ці матеріали можуть сприяти потоку повітря.

5. Якщо взуття не підходить, замініть його

Якщо ваша дитина перебуває у ранньому віці, вам може знадобитися перевіряти та замінювати взуття кожні три-чотири місяці. За цей час дитячі ноги часто виростають приблизно вдвічі, і їм потрібно багато місця, щоб ноги могли правильно рости.

Витратьте час, щоб правильно виміряти і підібрати взуття, вибрати стиль, які забезпечать хорошу підтримку, і ви навчите своїх дітей правильно ставати на ноги без шкоди для їхнього здоров'я.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)