Чапля та жабка (українська народна казка)


Чапля та жабка (українська народна казка) Одного літнього ранку поважна Чапля, нарікаючи на нещадне сонце, вирішила змінити помешкання. Ретельно оглянувши місцевість, перната переконалася, що кращого місця за болотяні хащі годі й шукати: біля водойми прохолодно, та й розлогі дерева дарують затінок.

Аж до самісінького вечора довгонога облаштовувала оселю: сухий очерет став м’яким килимом, великий камінь – зручним столом, а листя лопуха – пухкою периною. Прикрасивши будиночок ліліями, трудівниця вклалася спати.

Господиня не встигла навіть годинки подрімати, як її розбудив дивний звук:

– Ква!

– Мабуть, здалося, – розплющивши одне око, спросоння пробурмотіла Чапля.

Крилата перевернулася на інший бік і вже збиралася додивитися перерваний сон, як зовсім поряд, наче над вухом, знову почулося:

– Ква!

Перната сіла на ліжку, дослухаючись: десь співали цвіркуни, тихо хлюпнула хвостом об воду риба, ухнула сова... Чапля заспокоїлася, але щойно опустила голову на подушку, поблизу чітко пролунало:

– Ква-ква-а!

– Що за неподобство! – обурилася довгонога й визирнула з вікна.

Посеред болота на величезному камені лежала Жабка й, милуючись повним місяцем, час від часу намагалася вполювати жука чи комара. Коли це вдавалося, зелена переможно вигукувала:

– Ква!

– Сусідко, чи не можна тихіше? – суворо дорікнула пташка.

Стрибунка зухвало поглянула на крилату:

– Досі ніхто не скаржився!

– То я буду першою! – рішуче заявила довгонога. – Надворі ніч, і всі відпочивають.

– То й що? – байдуже зауважила порушниця спокою. – Якщо заважаю, затули вуха.

– І не подумаю! – не поступалася Чапля.

Бешкетниця хитро всміхнулася й навмисне голосно закричала:

– Ква-ква-ква-а-а!

– Ну, постривай, негіднице! – не витримала перната й кинулася до суперниці.

Не встигла зелена й оком змигнути, як крилата на своїх довгих лапах опинилася поряд. Іще хвилина, й обурена пташка проковтнула б пустунку. На щастя, бешкетницю врятували дві подруги-квакушки, які спостерігали за суперечкою та вчасно зіштовхнули приятельку у воду.

І Чапля, й Жабка ще довго згадували ту неприємну зустріч. Можливо, саме тому довгонога часто блукає берегом, вишукуючи нахабну стрибунку, а зелена, почувши чиїсь кроки, відразу замовкає.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)