Як правильно розмістити телевізор у маленькій кімнаті: оптимізація простору

Блог1028

Перед сном так приємно розташуватись на ліжку, насолоджуючись переглядом захоплюючого фільму чи серіалу. Ноутбук, як і планшет, стане не найкращим вибором для цієї мети: розмір екрану дуже малий, щоб оцінити якість картинки. Тому у спальні стане в пригоді телевізор. Замовити його зручно в інтернет-магазині Eldorado.ua: https://eldorado.ua/uk/led/c1038962/. А корисні рекомендації допоможуть вибрати оптимальне розташування пристрою навіть у невеликій кімнаті.

Як правильно розмістити телевізор у маленькій кімнаті – оптимізація простору

Де повісити телевізор у маленькій спальні

Спочатку варто визначити зону відпочинку: екран розміщують на протилежній стіні. У виборі висоти потрібно враховувати комфортне положення голови. Важливо, щоб зображення було добре видно у будь-якій позі: сидячи, лежачи, напівлежачи, при цьому не доводилося тримати шию в напрузі. Рекомендується розміщувати телевізор на рівні очей або трохи нижче: погляд буде спрямований на екран, а не вгору або вниз.

Важливу роль відіграє тип освітлювальних приладів, встановлених у кімнаті. Об'ємна люстра може перешкодити перегляду, створюючи відблиски на екрані. Стельові світильники відбиватимуться на поверхні, що також створює певний дискомфорт і значно збільшує стомлюваність очей.

Відстань від телевізора до глядача

Щоб зберегти здоров’я очей, дотримуйтесь таких рекомендацій офтальмологів:

  • чим нижче роздільна здатність, тим далі потрібно розташовуватись від екрану – через брак різкості очі втомлюються швидше;
  • для телевізорів 8К UHD, 4К UHD, Full HD актуальне таке правило: відстань повинна становити 1,5–2 довжини діагоналі.

Потрібно враховувати й особливості зору: наявність короткозорості чи далекозорості вплине на вибір оптимального розташування телевізора в кімнаті. У більшості дітей дошкільного віку присутня фізіологічна гіперметропія: якщо в сім'ї є малюки, то ліжко має бути розташоване якнайдалі від екрану.

Як правильно розмістити телевізор у маленькій кімнаті – оптимізація простору – 2

Вибір кронштейну для телевізора

Для маленьких приміщень оптимально настінне розміщення ТБ. Це заощаджує вільний простір і дозволяє раціонально задіяти кожен сантиметр площі. Якщо немає можливості зафіксувати екран на стіні, можна замовити стельову систему.

Краще вибирати поворотні або щонайменше похилі кронштейни, щоб змінювати розташування телевізора, виходячи з поточних переваг. Підібрати відповідні кріплення можна в каталозі Eldorado.ua: https://eldorado.ua/uk/1038968/c1038968/.

Як альтернативний варіант можна розглянути покупку багатофункціональних меблів, які стануть одночасно підставкою для телевізора, місцем для зберігання різних речей і маскуванням дротів. Навіть у невеликій кімнаті ТБ можна добре вписати в інтер'єр, не позбавляючи себе щовечірнього перегляду відеоконтенту.


Залиште відгук!

Ваш відгук опублікують після перевірки!

Ви можете увійти під своїм логіном або зареєструватися на сайті.

(обов'язково)